fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

To musisz zrobić aby twoje dzieci miały bezpłatne przejazdy w Olsztynie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zajdą poważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w Olsztynie. Dzięki temu olsztyńskie rodziny będą mogły zaoszczędzić na biletach.

Pod koniec czerwca radni ze stolicy regionu zdecydowali o przyznaniu młodym mieszkańcom stolicy regionu bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami. Z takiej możliwości będą mogły skorzystać dzieci (od 4. roku życia) oraz młodzież ucząca się w szkołach podstawowych.

– Takie udogodnienia były oczekiwane przez wielu mieszkańców Olsztyna i te postulaty realizujemy – przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. – Ten krok jest elementem zachęty do pozostawienia auta w domu, a przez to szansa na zmniejszenie ruchu na ulicach, zadbanie o środowisko. Dzięki temu kształtujemy u dzieci nawyk korzystania z komunikacji miejskiej, co powinno zaprocentować w przyszłości.

Aby móc skorzystać z propozycji niezbędne będą legitymacja szkolna lub dokumentu potwierdzającego wiek dziecka oraz potwierdzenie rozliczania się z podatku w olsztyńskim Urzędzie Skarbowym:

* kopii pierwszej strony zeznania podatkowego z pieczęcią urzędu lub
* zaświadczenia potwierdzające rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych lub
* Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną) – za poprzedni rok kalendarzowy, złożone przez rodzica/ów lub opiekuna/ów prawnych dziecka.

– Nasza propozycja to ukłon w stosunku do osób mieszkających i płacących podatki w Olsztynie – dodaje prezydent miasta.

Specjalna, bezpłatna przejazdówka będzie zapisana na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej.

– W tym celu zapraszamy do Punktów Obsługi Klienta ZDZiT od najbliższego poniedziałku, 5 sierpnia – informuje rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Michał Koronowski.

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży zaczną obowiązywać 1 września.

3 KOMENTARZE

  1. Świetny pomysł, godny prezydenta Grzymowicza. W tramwajach i autobusach będzie taki tłok, że większość ludzi (tych, którzy i tak płacą za bilety) z nich zrezygnuje i przesiądzie się do samochodów. Mniejsza część na rowery (w tym ja). A później będzie płacz, że komunikacja miejska nierentowna. Widzę Koalicja UBywatelska służy Arbuzowi, bo ma coraz lepsze pomysły.

  2. To jest bez sensu, wystarczyłaby sama legitymacja, ale nieeeee trzeba robić wycieczki do zdzitu, stać w kolejce i obowiązkowo przejść papierkowa procedurę, nooo rzeczywiście ukłon w stronę mieszkańców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...