reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Kolejna ulica w Olsztynie do przebudowy. Ruszają wiosenne remonty

WiadomościKolejna ulica w Olsztynie do przebudowy. Ruszają wiosenne remonty

Wraz z początkiem kwietnia Olsztyn ponownie wchodzi w sezon drogowych remontów.

Wraz z początkiem kwietnia Olsztyn ponownie wchodzi w sezon drogowych remontów. Jedna z pierwszych inwestycji ruszyła na osiedlu Mleczna, gdzie gruntowną modernizację przechodzi ulica Iwaszkiewicza.

reklama

Zakres prac obejmuje kluczowy odcinek ulicy

Roboty prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z aleją Obrońców Tobruku aż do Szkoły Podstawowej nr 29. Obecnie drogowcy zajmują się wymianą i montażem nowych krawężników, co stanowi wstęp do dalszych etapów inwestycji.

Najbardziej intensywne prace zaplanowano tuż po Świętach Wielkanocnych. Wtedy na ulicę wjadą frezarki, które usuną starą nawierzchnię asfaltową. Następnie wykonana zostanie regulacja studzienek oraz wpustów kanalizacji deszczowej. To jeden z kluczowych elementów modernizacji, który wpływa na skuteczne odprowadzanie wody z jezdni.

reklama

Nowa nawierzchnia jeszcze w kwietniu

Finałowym etapem remontu będzie ułożenie nowej, równej warstwy asfaltu. Jeśli warunki pogodowe okażą się sprzyjające, wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w kwietniu.

Inwestycja realizowana jest we współpracy z Radą Osiedla. Zakres robót został określony na podstawie zgłoszeń mieszkańców, opinii lokalnych przedstawicieli oraz wyników przeglądów technicznych dróg.

Utrudnienia dla kierowców będą ograniczone

Dla kierowców istotną informacją jest brak długotrwałych zmian w organizacji ruchu. Utrudnienia pojawią się głównie w trakcie układania nowej nawierzchni. W tym czasie warto zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie parkować pojazdów wzdłuż remontowanego odcinka.

Olsztyn kontynuuje modernizację dróg

Remont ulicy Iwaszkiewicza to kolejny etap szerszego programu poprawy stanu infrastruktury drogowej w mieście. W 2025 roku nowe nawierzchnie pojawiły się m.in. na ulicach Barcza, Zientary-Malewskiej, Hozjusza, Kajki, Mazurskiej, Lubelskiej, Kopernika, Augustowskiej, Janowicza, Słonecznej, Pstrowskiego, Sybiraków, Wojska Polskiego i Poprzecznej.

Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie kontynuowany. W planach są kolejne odcinki, które będą modernizowane w miarę dostępnych środków.

źródło: UM Olsztyn

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Czarter jachtów na Mazurach 2026 – ile kosztuje komfortowy rejs?

Czarter mazury – ile kosztuje tydzień na jachcie?

Kizo ponownie wystąpi nad Jeziorem Kortowskim!

Kizo, czyli popularny raper i autor tekstów, rozkręci imprezę na Plaży Kortowskiej.

Który środek do demakijażu rzęs jest lepszy: żel, krem czy płyn?

Kremowy zmywacz do makijażu to komfort i maksymalna kontrola.

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.

Nowy punkt szkoły Hirpol w Olsztynie już działa. Otwarcie na Jarotach okazało się sukcesem

Szkoła z możliwością nauki w Maserati otworzyła nowy punkt na Jarotach i przyciągnęła wiele ludzi.

Czy zdrowie można wliczyć w koszt prowadzenia biznesu?

Koszty zdrowotne jako część budżetu firmy.

250 operacji robotycznych czyli nowoczesne możliwości  leczenia raka prostaty w MSZ w Olsztynie

Doświadczeni operatorzy: Mirosław Łesiów i Rafał Steckiewicz z Certyfikatami obsługi robota da Vinci.
reklama
reklama