fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz’15 chce startować z listy PiS

Wiadomości Poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz'15 chce startować z listy PiS

Poseł Kukiz ’15 Andrzej Maciejewski w nadchodzących wyborach parlamentarnych chce startowaćvz listy PiS. „Powiedziałem już oficjalnie Pawłowi Kukizowi, że nie będę startował z listy Kukiz’15 i to podtrzymuję. Hasła Kukiz ‘15 ciągle są aktualne, ale formuła nie zdała egzaminu i zdecydowanie się wyczerpała” – poinformował w piątek Maciejewski.

Kim Jest Poseł z Warmii i Mazur?

Andrzej Maciejewski, z wykształcenia politolog swoją karierę polityczną rozpoczął pełniąc mandat Radnego I kadencji w Bartoszycach. W 1992 roku pełnił funkcję najmłodszego wówczas Przewodniczącego Rady Miasta. W latach 2001-2002 Wojewoda Warmińsko-Mazurski powołał go na funkcję pełnomocnika do spraw obwodu kaliningradzkiego. W 2010 roku Maciejewski bezskutecznie startował w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a następnie w 2011 roku również bezskutecznie ubiegał się o mandat Posła na Sejm RP startując z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku walczył o prezydenturę w Olsztynie finalnie zajmując ostatnie miejsce. O Maciejewskim zrobiło się głośno w 2015 roku, gdy został Posłem z ramienia ruchu Kukiz’15. Jako parlamentarzysta Andrzej Maciejewski poświęcił się pracy w Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, której został przewodniczącym oraz walce z tzw. bankowym bezprawiem, stając po stronie ludzi pokrzywdzonych przez banki. Maciejewski dowodził wówczas, że kredyty zaciągane w obcej walucie, głównie frankach szwajcarskich były sprzeczne zarówno z polskim jak i europejskich prawem.

Czy to koniec współpracy Maciejewskiego z ruchem Kukiz’15?

„Mój kontrakt z klubem Kukiz’15 kończy się z chwilą, gdy Prezydent ogłosi termin wyborów parlamentarnych.” – oświadczył Andrzej Maciejewski na Facebook’u. Jak przyznaje Poseł, temat Kukiz’15 jest dla niego definitywnie zamknięty. „Niezależnie od tego z kim ostatecznie Paweł Kukiz będzie szedł do wyborów, bez względu na to czy będą to Bezpartyjni Samorządowcy czy PSL. Hasła Kukiz ‘15 ciągle są aktualne, ale formuła nie zdała egzaminu. Nie wyciągnięto wniosków z kolejnych kampanii wyborczych. I to jest główny czynnik, który sprawił, że nie podejmę działań w ramach kolejnej kampanii wyborczej Kukiz ‘15.” -oznajmił Maciejewski. Dodał także, że na spotkaniu z Pawłem Kukizem otwarcie zadeklarował brak chęci startu z jego list oraz potwierdził rozmowy prowadzone z PiS.

Jak przyznaje sam Maciejewski rozmowy dotyczące startu z list PiS w woj. warmińsko-mazurskim prowadzi „na szczeblu centralnym PiS”. „Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia otrzymam wiążące informacje” – dodał.

Według nieoficjalnych informacji Maciejewski miałby otrzymać 6 miejsce na liście PiS do Sejmu. „Wziąłbym to miejsce, bo nie wierzę w coś takiego, jak miejsca biorące. W poprzednich wyborach z listy PiS nie zdobył mandatu kandydat startujący z pozycji nr 2, a posłem został człowiek startujący z końcowej pozycji. Ludzie głosują na ludzi, a nie na miejsca na listach. Jeśli otrzymam propozycję startu z miejsca nr 6 to je wezmę” – zapowiedział Maciejewski.

Jednocześnie na Twitterze Maciejewski napisał: „Nie będę startował w najbliższych wyborach parlamentarnych z listy Kukiz’15! Powiedziałem wyraźnie: 3 razy „NIE” dla PSL-u! Ugrupowania, które utożsamia wszystkie te cechy, z którymi Kukiz’15 walczył. Powiedziałem wyraźnie, nie ma na to mojej zgody!”.

Na razie wiadomo na pewno, że listę PiS w warmińsko-mazurskim będzie otwierał prof. Wojciech Maksymowicz, który w piątek został podsekretarzem stanu w ministerstwie nauki. Według niepotwierdzonych informacji na listach PiS do Sejmu mają się znaleźć dotychczasowi posłowie ugrupowania m.in. Iwona Arent, Jerzy Gosiewski, Wojciech Kossakowski, a także radny Olsztyna Michał Wypij z Porozumienia, który bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Wielką niewiadomą pozostaje natomiast start Jerzego Szmita.

Przeczytaj także:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: