3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy

WiadomościOlsztyńscy policjanci zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie zatrzymali 34-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Mężczyzna unikał odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków.

reklama

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zakończyli kolejną już w tym roku sprawę poszukiwawczą. Tym razem w ich zainteresowaniu znalazł się 34-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, za którym w maju br. Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał list gończy. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna był wielokrotnie „gościem” zakładów karnych, w których przesiedział łącznie 14 lat m.in. za pobicia, rozboje. W styczniu br. opuścił zakład karny. Jednak nie długo cieszył się wolnością. Zapadł wyrok w sprawie, w której 34-latek był oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Wizja kolejnych 4 lat za kratami była nie do przyjęcia. Mężczyzna postanowił się ukryć. Jednak nie na długo.

Kryminalni z ZPC KWP w Olsztynie wykonali szereg ustaleń operacyjnych, które pozwoliły sądzić, że poszukiwany przebywa na terenie powiatu lidzbarskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało również, że mężczyzna jest zdeterminowany, aby ponownie nie trafić za kratki, więc może uciekać. Funkcjonariusze byli przygotowani również na taki scenariusz.

reklama

W jednym z lidzbarskich mieszkań poszukiwacze wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie zatrzymali kompletnie zaskoczonego 34-latka. Mężczyzna nie miał szans na reakcję. Już trafił do zakładu karnego.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych na Warmii i Mazurach działają od 18 lat. W ubr. policjanci zrealizowali 38 własnych spraw poszukiwawczych oraz 4 sprawy poszukiwawcze dla innych jednostek, w których łącznie wydano 85 podstaw poszukiwawczych, w tym 56 listów gończych, Europejski Nakaz Aresztowania, 28 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Wśród zatrzymanych byli m.in. podejrzani za zabójstwa, zgwałcenia, przestępstwa rozbójnicze, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oszustwa, oraz członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia