Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

24LIS16:00GINĄCE ZAWODY: ŚWIECOWNIK NA ŻYWOSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Warsztaty

Olsztyńscy policjanci zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy

reklama

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie zatrzymali 34-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Mężczyzna unikał odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zakończyli kolejną już w tym roku sprawę poszukiwawczą. Tym razem w ich zainteresowaniu znalazł się 34-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, za którym w maju br. Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał list gończy. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna był wielokrotnie „gościem” zakładów karnych, w których przesiedział łącznie 14 lat m.in. za pobicia, rozboje. W styczniu br. opuścił zakład karny. Jednak nie długo cieszył się wolnością. Zapadł wyrok w sprawie, w której 34-latek był oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Wizja kolejnych 4 lat za kratami była nie do przyjęcia. Mężczyzna postanowił się ukryć. Jednak nie na długo.

Kryminalni z ZPC KWP w Olsztynie wykonali szereg ustaleń operacyjnych, które pozwoliły sądzić, że poszukiwany przebywa na terenie powiatu lidzbarskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało również, że mężczyzna jest zdeterminowany, aby ponownie nie trafić za kratki, więc może uciekać. Funkcjonariusze byli przygotowani również na taki scenariusz.

reklama

W jednym z lidzbarskich mieszkań poszukiwacze wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie zatrzymali kompletnie zaskoczonego 34-latka. Mężczyzna nie miał szans na reakcję. Już trafił do zakładu karnego.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych na Warmii i Mazurach działają od 18 lat. W ubr. policjanci zrealizowali 38 własnych spraw poszukiwawczych oraz 4 sprawy poszukiwawcze dla innych jednostek, w których łącznie wydano 85 podstaw poszukiwawczych, w tym 56 listów gończych, Europejski Nakaz Aresztowania, 28 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Wśród zatrzymanych byli m.in. podejrzani za zabójstwa, zgwałcenia, przestępstwa rozbójnicze, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oszustwa, oraz członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X