3 C
Olsztyn
poniedziałek, 18 listopada, 2024
reklama

Szpital dziecięcy otrzymał sprzęt wart 650 tys. zł

OlsztynSzpital dziecięcy otrzymał sprzęt wart 650 tys. zł

Oddział Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt szpitala dziecięcego w Olsztynie otrzymał sprzęt wart 650 tys. zł, w tym m.in. dwa najwyższej klasy inkubatory. Dyrektor szpitala przyznała, że to najwyższa darowizna w historii placówki.

Ordynator Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt szpitala dziecięcego w Olsztynie Ewa Szwałkiewicz-Warowicka powiedziała, że ostatnią darowiznę, w tym inkubatory, oddział ten otrzymał w 2000 r.

“Ten sprzęt był nam bardzo potrzebny. Medycyna, a także sprzęty potrzebne do leczenia, bardzo szybko się rozwijają. Inkubatory, które otrzymaliśmy to najnowsza, światowa klasa” – powiedziała Szwałkiewicz-Warowicka.

Dodała, że inkubatory, które otrzymał jej oddział, pozwalają na pielęgnację i szeroką diagnostykę wcześniaków bez wyjmowania ich z inkubatora. Inkubatory są tak skonstruowane, że w maksymalny sposób przypominają warunki w łonie matki. Materacyk jest podgrzewany, wewnątrz urządzenia jest monitorowany poziom natężenia światła i hałasu, urządzenie ma wbudowane głośniki tak, by dziecko słyszało głos mamy.

Oprócz inkubatorów oddział otrzymał stację centralnego monitorowania z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe i lampę do fototerapii.

“Oprócz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nikt nie zasilił nas jednorazową taką darowizną. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie najmniejszych pacjentów”– powiedziała dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek.

Darowiznę na rzecz szpitala o wartości 650 tys. zł przekazała Fundacja Korporacyjna Michelin z Francji, która wspiera takie inicjatywy w krajach, gdzie swoje zakłady ma ten koncern. W Olsztynie jest jedna z największych europejskich fabryk Michelina.

“Nasi pracownicy regularnie wspierają szpital dziecięcy, dobro najmniejszych pacjentów leży nam wszystkim na sercu” – powiedział podczas ceremonii przekazywania sprzętu prezes Michelin Polska Jarosław Michalak. W przeszłości Fundacja ta wspierała m.in. lecznice w Rumunii.

Na Oddział Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafia rocznie ok. 900 pacjentów z całego regionu. Dr Szwałkiewicz-Warowicka powiedziała, że są to pacjenci, którzy ze względu na złożoność swoich schorzeń czy zawiłości diagnostyczne nie mogą liczyć na wsparcie w innych placówkach medycznych w warmińsko-mazurskim.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane