fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

8 C
Olsztyn
czwartek, 2 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Rektor Górecki ma plan na rozwój olsztyńskiej medycyny

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Dalszy rozwój medycyny to zadanie nie tylko Uniwersytetu, ale także władz Olsztyna, województwa oraz olsztyńskich placówek medycznych. Taką deklarację zgłosili uczestnicy spotkania zwołanego przez rektora UWM.

Podczas spotkania kolegium rektorskiego UWM z pracownikami Collegium Medicum UWM, które odbyło się 19 czerwca prof. Ryszard Góreckizobowiązał się do zwołania zebrania z przedstawicielami władz i dyrektorami szpitali olsztyńskich dla omówienia przyszłości olsztyńskiej medycyny. Takie spotkanie odbyło się 9 lipca. W spotkaniu oprócz kolegium rektorskiego uczestniczył. min. marszałek województwa, wicewojewoda i prezydent Olsztyna oraz przedstawiciele olsztyńskich szpitali.

Rektor UWM prof. Ryszard Górecki zaproponował zebranym utworzenie społecznej rady do spraw rozwoju medycyny, do której wejdą samorządowcy, przedstawiciele rządu oraz kierownictwa szpitali i środowiska pielęgniarek.

reklama

– Dzięki tej współpracy będziemy mogli m.in. pozyskać więcej pieniędzy na rozwój naszych placówek – wyjaśniał rektor Górecki. – Pierwszym zadaniem będzie pokazanie problemów i poprawa struktury istniejących już szpitali, ich specjalizacji. Jeżeli będzie taki wniosek to w mojej opinii będzie szansa zdobycia dofinansowania medycznego w naszym mieście. Takiej rady jeszcze nie mieliśmy, bo nikt do jej utworzenia nas nie zainspirował – wyjaśniał rektor.

– Rozwój medycyny w mieście i na naszej uczelni to nierozłączna kwestia. Taka rada jest potrzebna. Trzeba radzić, jak pozyskiwać środki na rozwój medycyny. Razem walczymy o pieniądze – zgodza się Sławomir Sadowski – wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Podobna opinię wygłosił marszałek województwa.

– Musimy działać kompleksowo. Generalnie chodzi o kwestie zabezpieczenia kadry medycznej i pielęgniarskiej dla regionu. Musimy również bardziej zadbać o rozwój ośrodków geriatrycznych w regionie – dodaje Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Zbieżne zdanie ma prezydent Olsztyna.

– Trzeba inwestować w kadrę i infrastrukturę. Powinniśmy dążyć do dynamicznego rozwoju medycyny na  uczelni. A z drugiej strony powinniśmy poprawiać infrastrukturę placówek służby zdrowia, która pozostawia jeszcze wiele do życzenia – uważa Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

reklama
ŹródłoUWM
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs