Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Policjant w roli strażaka. Gasił auto na ul. Artyleryjskiej [WIDEO]

reklama

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie gasił auto, które zaczęło się palić wśród innych stojących w „korku”. Wzorową postawą wykazał się inny kierowca, który widząc tą sytuację, użyczył swojej gaśnicy.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadkomisarz Mariusz Zieliński, w piątek (05.07) po zakończonej pracy, wracał do domu ulicą Artyleryjską w Olsztynie. Godzina 15:30 to zazwyczaj szczyt komunikacyjny, dlatego też na tej ulicy zaczęły tworzyć się tzw. „korki”. Policjant jadąc lewym pasem ruchu w pewnym momencie zauważył na prawym pasie osobowego opla, spod którego pokrywy silnika unosił się dym. W tej samej chwili funkcjonariusz zadzwonił na telefon alarmowy 112, prosząc o pilną interwencję Straży Pożarnej. Kiedy nadkomisarz Zieliński zgłosił to zdarzenie, natychmiast wybiegł z auta sięgając jednocześnie za gaśnicę, którą posiadał wewnątrz pojazdu i natychmiast pobiegł w kierunku dymiącego się auta. W trakcie biegu krzyczał do innych osób, aby nie otwierać pokrywy komory silnika. Następnie policjant przystąpił do gaszenia auta. Jednak już po kilku sekundach zawartość gaśnicy skończyła się, a auto w dalszym ciągu płonęło. Ten fakt zauważył nieznany mężczyzna, który stał w „korku” i pospieszył z pomocą policjantowi, któremu przekazał większą 5 kg gaśnicę. Funkcjonariusz skierował strumień gaśnicy w kierunku pod pokrywę silnika gasząc auto.

reklama

Po kilku minutach od zdarzenia na miejscu pojawili się strażacy, którzy tylko profilaktycznie dogasili auto. Naczelnik Zieliński jest wdzięczny nieznanemu kierującemu, który widząc sytuację zagrożenia życia i zdrowia innych osób, przekazał gaśnicę do dalszych działań ratunkowych. Taka postawa jest godna naśladowania tym bardziej, że z kilkudziesięciu aut stojących w korku, ten właśnie mężczyzna wykazał się wolą pomocy. Natomiast Naczelnik Zieliński nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że w tej sytuacji należy zachować się w taki, a nie inny sposób.

reklama

styczeń, 2020

26STY08:00PitBike - Tor Kormoran Vol.2Kormoran Tor Kartingowy, Sprzętowa 6

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X