reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Policjant w roli strażaka. Gasił auto na ul. Artyleryjskiej [WIDEO]

WiadomościPolicjant w roli strażaka. Gasił auto na ul. Artyleryjskiej

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie gasił auto, które zaczęło się palić wśród innych stojących w „korku”. Wzorową postawą wykazał się inny kierowca, który widząc tą sytuację, użyczył swojej gaśnicy.

reklama

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadkomisarz Mariusz Zieliński, w piątek (05.07) po zakończonej pracy, wracał do domu ulicą Artyleryjską w Olsztynie. Godzina 15:30 to zazwyczaj szczyt komunikacyjny, dlatego też na tej ulicy zaczęły tworzyć się tzw. „korki”. Policjant jadąc lewym pasem ruchu w pewnym momencie zauważył na prawym pasie osobowego opla, spod którego pokrywy silnika unosił się dym. W tej samej chwili funkcjonariusz zadzwonił na telefon alarmowy 112, prosząc o pilną interwencję Straży Pożarnej. Kiedy nadkomisarz Zieliński zgłosił to zdarzenie, natychmiast wybiegł z auta sięgając jednocześnie za gaśnicę, którą posiadał wewnątrz pojazdu i natychmiast pobiegł w kierunku dymiącego się auta. W trakcie biegu krzyczał do innych osób, aby nie otwierać pokrywy komory silnika. Następnie policjant przystąpił do gaszenia auta. Jednak już po kilku sekundach zawartość gaśnicy skończyła się, a auto w dalszym ciągu płonęło. Ten fakt zauważył nieznany mężczyzna, który stał w „korku” i pospieszył z pomocą policjantowi, któremu przekazał większą 5 kg gaśnicę. Funkcjonariusz skierował strumień gaśnicy w kierunku pod pokrywę silnika gasząc auto.

reklama

Po kilku minutach od zdarzenia na miejscu pojawili się strażacy, którzy tylko profilaktycznie dogasili auto. Naczelnik Zieliński jest wdzięczny nieznanemu kierującemu, który widząc sytuację zagrożenia życia i zdrowia innych osób, przekazał gaśnicę do dalszych działań ratunkowych. Taka postawa jest godna naśladowania tym bardziej, że z kilkudziesięciu aut stojących w korku, ten właśnie mężczyzna wykazał się wolą pomocy. Natomiast Naczelnik Zieliński nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że w tej sytuacji należy zachować się w taki, a nie inny sposób.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.

Octobank: Wzrost turystyki wzmacnia rolę infrastruktury finansowej Uzbekistanu

Turystyka to dziś nie tylko logistyka i trasy podróży, ale również komfort finansowy.

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?
reklama
reklama