4 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Fuzja prywatnych uczelni w Olsztynie

OlsztynFuzja prywatnych uczelni w Olsztynie

Władze uczelni OSW i Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie ogłosiły, że od przyszłego roku akademickiego połączą uczelnie. Ta zmiana wpływa również na włączenie WSIiE do Grupy Uczelni Vistula.

Połączenie uczelni jest możliwe po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdaniem przyszłej rektor uczelni, dr Agnieszki Górskiej, obecnej rektor WSIie, uczelnia powinna otrzymać taką zgodę w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nowa uczelnia będzie kształcić studentów w 3 placówkach. – W budynku obecnej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej przy ul. Bydgoskiej będziemy mieli Wydział Nauk o Zdrowiu, w ramach którego będzie odbywało się kształcenie na kierunku fizjoterapia i wychowanie fizyczne (studia I i II stopnia) oraz kosmetologia (studia I stopnia) – mówi dr Agnieszka Górska. – W budynku przy ul. Jagiellońskiej, obecnej siedzibie WSIie TWP będzie mieścił się Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych i na tym wydziale będzie odbywało się kształcenie na kierunkach pedagogika, ekonomia i administracja (studia I i II stopnia). Mamy jeszcze trzeci wydział zamiejscowy w Kętrzynie i tam będzie odbywało się kształcenie na kierunkach pedagogika i ekonomia (studia I stopnia) oraz administracja (studia I i II stopnia) – dodaje przyszła rektor uczelni.

Uczelnia będzie starała się poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki jak zarządzanie i informatyka oraz wzbogacić wydziały o kierunki II stopnia, czyli pedagogikę, ekonomię w Kętrzynie i kosmetologię na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Jakie korzyści przyniesie połączenie uczelni? – Korzystanie z dobrych praktyk, wymiana wykładowców z grupy, ale przede wszystkim otwarcie na rynki zagraniczne i umiędzynarodowienie naszej uczelni w ramach partnerstwa z Grupą Uczelni Vistula – dodaje dr Agnieszka Górska.
– W naszej grupie kształci się ok. 9 tys. studentów. Ok. 3 tys. pochodzi z 86 krajów świata. Uczymy w języku polskim i angielskim. Jesteśmy największą uczelnią kształcenia studentów z zagranicy  – mówi dr Zdzisław Rapacki, kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Dodajmy, że AFiB, stanowiąca trzon Grupy Vistula w ostatnim rankingu Perspektywy otrzymała tytuł „Najbardziej Umiędzynarodowionej Uczelni w Polsce”. – Istotną rzeczą jest również to, że na nowo stworzonej uczelni mamy kierunki, których do tej pory w grupie nie było, takie jak kosmetologia, czy wychowanie fizyczne. Teraz jesteśmy w stanie zaoferować studentom z zagranicy te kierunki i zachęcić ich do studiowania w Olsztynie – mówi Zdzisław Rapacki.

Nie jest przesądzone jaka będzie ostateczna nazwa uczelni. Został dzisiaj ogłoszony konkurs wśród pracowników na nazwę nowej uczelni, która ma odnosić się do marki i dorobku, jakie obie uczelnie wypracowały w regionie mazursko-warmińskim.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane