fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Majątek pochodzący z przestępstwa wart 2 mln złotych ujawnili olsztyńscy funkcjonariusze

reklama

Majątek pochodzący z przestępstwa wart prawie 2 mln złotych ujawnili w czerwcu br. funkcjonariusze ze specjalnej komórki utworzonej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Celno-Skarbowym.

Centrum Krajowej Administracji Skarbowej ds. Ustalania i Odzyskiwania Mienia (CUOM) utworzono w olsztyńskim Urzędzie w kwietniu 2019 r. jako komórkę realizującą zdania centralne Ministerstwa Finansów. Podstawowym celem CUOM jest pozbawianie przestępców wszelkich dóbr zgromadzonych w wyniku działalności niezgodnej z prawem.

Funkcjonariusze tej jednostki mają już na koncie pierwsze sukcesy. W czasie czerwcowych działań, kiedy to Służba Celno-Skarbowa przeprowadziła szereg zatrzymań osób związanych z tzw. „mafią tytoniową”, oni też ruszyli do akcji.

reklama

Efekt – zabezpieczenie majątku w postaci domu i samochodu – na kwotę ok. 2 mln złotych.

Działania Centrum są niezwykle potrzebne, bowiem zatrzymywani przestępcy zazwyczaj błyskawicznie pozbywali się swego mienia sprzedając je bądź przepisując na inną osobę. Teraz to się zmieni.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoKAS

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: