fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe bilety – uwaga na różnice w ulgach

OlsztynNowe bilety - uwaga na różnice w ulgach

Od początku listopada weszła w życie zmieniona taryfa biletowa dotyczące korzystania z komunikacji miejskiej. Mimo że jest ona jednolita dla czterech gmin, trzeba pamiętać, że władze każdej z nich ustalają ulgi niezależnie od siebie.

reklama

Od niedzieli, 1 listopada, pasażerów olsztyńskiej komunikacji miejskiej obowiązuje nowa taryfa biletowa (więcej TUTAJ). Oprócz m.in. obniżki cen biletów sieciowych, urzędnicy wprowadzili także ważną zmianę dla mieszkańców gmin sąsiadujących z naszym miastem. Z powodu likwidacji biletów aglomeracyjnych podróż autobusem do Dywit, Purdy i Barczewa będzie kosztować tyle samo, co przejazd na terenie miasta.

Korzystający z komunikacji miejskiej muszą jednak pamiętać, że ulgi na terenie tych gmin nie są jednakowe – każda z nich ustala je samodzielnie. I tak np. inwalida wojenny lub wojskowy jest uprawniony do bezpłatnego przejazdu autobusami we wszystkich czterech gminach, jednak już niepełnosprawny ze znacznym stopniem niepełnosprawności za darmo pojedzie tylko w granicach Olsztyna – na terenie pozostałych gmin będzie musiał skasować normalny bilet. O różnicach w ulgach muszą pamiętać także m.in. seniorzy po 70. roku życia, zasłużeni honorowi dawcy krwi I stopnia czy pracownicy MPK.

reklama

Listę odpłatności za przejazdy na przykładzie biletów jednorazowych jednoliniowych można znaleźć TUTAJ.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
2 listopada 2015 15:31

Bardzo dobrze

Ania
2 listopada 2015 15:08

co za glupota napiszcie ze chodzi o 30dniowe bilety i czasowe

Polecane
Ogłoszenia