fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Klon w olsztyńskim amfiteatrze zostanie wycięty

WiadomościKlon w olsztyńskim amfiteatrze zostanie wycięty

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

To jedna z najtrudniejszych decyzji; już zawsze będę żałował, że zostałem zmuszony przyłożyć do tego rękę – podkreślił dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz, który podpisał decyzję o wycięciu klonu rosnącego w olsztyńskim amfiteatrze.

“Czuję się podle, składając podpis pod wycinką drzewa. Jednak jako organizator wydarzeń w amfiteatrze, muszę mieć wzgląd na bezpieczeństwo ludzi” – napisał w oświadczeniu przesłanym w sobotę Sieniewicz.

W olsztyńskim amfiteatrze położonym w zamkowej fosie od dziesiątek lat rośnie okazały klon. “To drzewo dawało życie, cieszyło swoim pięknem, tworząc zjawiskową aranżację staromiejskiej przestrzeni” – podkreślił dyrektor.

Przyznał, że od kwietnia klon był oglądany przez specjalistów, którzy właśnie orzekli, że okazałe drzewo ma zostać wycięte. “Mimo braku zewnętrznych oznak, trawi go śmiertelna choroba – pień jest w środku spróchniały, wręcz pusty i zagraża bezpieczeństwu ludzi” – podał Sieniewicz. Jak zaznaczył, analizy wskazują, że drzewo upadając może runąć na sektory dla publiczności.

Wycinka drzew nad jeziorem Ukiel

“To jedna z najtrudniejszych decyzji i już zawsze będę żałował, że zostałem zmuszony przyłożyć do tego rękę. Drzewa chorują, drzewa umierają jak każdy z nas, jednak spełniająca się katastrofa ekologiczna, potęguje upiorność tej bolesnej decyzji. Niech jakimś pocieszeniem będzie fakt, że w amfiteatrze posadziliśmy dwa nowe drzewa, a jesienią w miejsce wyciętego klonu pojawią się kolejne” – napisał dyrektor olsztyńskiego MOK.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze