reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Seria chuligańskich pobić na Mazurach. Sprawcami dwaj młodzi mężczyźni

GiżyckoSeria chuligańskich pobić na Mazurach. Sprawcami dwaj młodzi mężczyźni

Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją w mieście.

Seria brutalnych zdarzeń, do których doszło pod koniec grudnia w Giżycku, zakończyła się zdecydowaną reakcją wymiaru sprawiedliwości wobec dwóch młodych mężczyzn.

reklama

Zdarzenia, które zaniepokoiły mieszkańców

Pierwsze z brutalnych pobić miało miejsce 31 grudnia 2025 roku na terenie Giżycka. Ofiarą był 28-letni mężczyzna, który doznał obrażeń ciała. Sprawa od początku była traktowana priorytetowo, a policjanci rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia oraz osób odpowiedzialnych za atak.

Już na wczesnym etapie śledztwa wobec jednego z podejrzanych zastosowano policyjny dozór, co miało zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

reklama

Kolejne pobicia w Giżycku

W następnych dniach do giżyckiej komendy zaczęły napływać kolejne zawiadomienia dotyczące aktów przemocy, do których również doszło 31 grudnia. Zgłoszenia wskazywały na powtarzalny i agresywny charakter zdarzeń, co pozwoliło śledczym połączyć je w jedną sprawę.

Zgromadzony materiał dowodowy, w tym zeznania świadków i ustalenia funkcjonariuszy, doprowadził do przedstawienia zarzutów dwóm mężczyznom w wieku 28 i 29 lat.

Zarzuty o charakterze chuligańskim

Podejrzanym zarzucono udział w pobiciach, spowodowanie obrażeń ciała oraz działanie o charakterze chuligańskim. Jak ustalili śledczy, ich zachowanie miało cechy rażącego lekceważenia porządku prawnego i bezpieczeństwa innych osób.

„Intensywne czynności procesowe oraz analiza zgromadzonych dowodów pozwoliły na przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom” – podaje policja.

Groźby wobec policjantów i decyzja sądu

Podczas realizacji czynności związanych z zatrzymaniem podejrzanych doszło również do znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych. Mężczyźni mieli grozić policjantom pozbawieniem życia, co dodatkowo obciążyło ich sytuację procesową.

Z uwagi na powagę zarzutów, ich powtarzalność oraz obawę matactwa i ponownego popełnienia przestępstw, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do tego wniosku i zdecydował o aresztowaniu obu podejrzanych na okres trzech miesięcy.

źródła: KWP

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Darmowe badania prenatalne z NFZ w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Nowoczesna diagnostyka prenatalna w Olsztynie: co oferuje poradnia Szpitala Miejskiego?

Zestawy hyroforowe – przeczytaj, zanim kupisz!

Ile kosztuje kompletny zestaw hydroforowy w ogrodach lub domach jednorodzinnych?

Zatankuj i zapłać mniej za wielkanocne zakupy. Nowa promocja Intermarché Olsztyn

Tankujesz przed Wielkanocą? W Intermarché Olsztyn dostajesz dzięki temu zniżkę na zakupy.

Wielkanocna oferta premium Delikatesów Na Zdrowie w Olsztynie robi wrażenie

Czy warto zamienić klasyczne wyroby na wersje premium podczas Wielkanocy?

Jak zadbać o dobrą jakość snu nastolatka?

Dlaczego sen jest kluczowy w wieku nastoletnim?

Szpital Miejski w Olsztynie inwestuje w nowoczesne technologie. Realizuje projekt cyfrowej transformacji

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie realizuje duży projekt modernizacyjny, którego celem jest unowocześnienie systemów informatycznych oraz poprawa jakości obsługi pacjentów.

Znany influencer motoryzacyjny przyjeżdża w piątek do Olsztyna

Będzie gościem specjalnym podczas otwarcia nowego punktu szkoły nauki jazdy Hirpol na Jarotach.

Praca hybrydowa na Warmii i Mazurach – jak efektywnie zarządzać zespołem rozproszonym?

Analizujemy, jak pracodawcy na Warmii i Mazurach mogą skutecznie połączyć pracę zdalną z kilkoma dniami obecności w biurze.

Cały Olsztyn zamawia właśnie tutaj. Ta restauracja znów wygrywa w ogólnopolskim plebiscycie Pyszne Awards

Klienci nie mieli wątpliwości. Druga wygrana z rzędu dla popularnej restauracji z Olsztyna.
reklama
reklama