fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Tancerze z Olsztyna z kolejnym wyróżnieniem

OlsztynTancerze z Olsztyna z kolejnym wyróżnieniem

Młodzi artyści z olsztyńskiej grupy Pryzmat Mini przywieźli nagrodę z krakowskiego festiwalu tanecznego.

reklama

Dziecięca grupa Pryzmat Mini zdobyła I miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kontrakcja w Krakowie. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Teatr Tańca DF w Nowohuckim Centrum Kultury. Jury przyznało nagrodę w kategorii zespołów 12-15 lat za choreografię “Out” Pauliny Spiel – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

Dwa tygodnie temu olsztyńska grupa miała również okazję zaprezentować się w Warszawie przed panią premier z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

reklama

Pryzmat Mini jest dziecięcą grupą repertuarową, która istnieje od stycznia 2014 roku przy Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie, a jej opiekunem artystycznym jest Katarzyna Grabińska. Wraz z dorosłą grupą realizuje autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne i edukacyjne.

Na co dzień młodzi tancerze pracują pod okiem Katarzyny Grabińskiej, Tatiany Asmolkovej, Pauliny Spiel, Beaty Lewalskiej. Obecnie repertuarową grupę dziecięcą tworzą: Pola Gregorowicz, Lena Gregorowicz, Wiktoria Grygorczyk, Maja Mazuchowska, Amelka Gołębiewska, Kinga Łotysz, Marysia Błażewicz, Iza Prymas.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji