fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie powstanie hipermarket znanej sieci

OlsztynW Olsztynie powstanie hipermarket znanej sieci

Leroy Merlin odkupiło od olsztyńskiego uniwersytetu działkę w sąsiedztwie Galerii Warmińskiej. 

reklama

Grunty należące do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, znajdujące się przy zbiegu al. Sikorskiego i ul. Tuwima w Olsztynie, starano się sprzedać już kilka lat temu. Zgodnie z miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw., z uzupełnieniem o ewentualne tereny zieleni urządzonej, ciągi piesze oraz drogi.

sady uwm

reklama

Uczelniana działka w końcu znalazła jednak kupca. – Nabywcą nieruchomości jest sieć hipermarketów budowlanych Leroy Merlin – informuje Aleksander Socha, kanclerz UWM-u. Na sprzedaż gruntów wyraziło wcześniej zgodę także ministerstwo skarbu. Transakcja zasili konto uczelni o ponad 31 mln złotych.

To właśnie planowana budowa marketu jest przyczyną usuwania przez wykonawcę części torowiska tramwajowego z al. Sikorskiego i ul. Tuwima – ma to umożliwić wybudowanie wjazdu do nieruchomości, na której powstanie obiekt. Jak zapewniał prezydent Olsztyna na ostatnim posiedzeniu rady miasta, wykonywane prace nie są finansowane przez ratusz, ale przez samego inwestora.

reklama
Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową

[Best_Wordpress_Gallery id=”86″ gal_title=”przebudowa torow wjazd do marketu”]

Szczegóły dotyczące samej inwestycji Leroy Merlin, m.in. terminu rozpoczęcia prac na terenie nowo zakupionej nieruchomości, nie są jeszcze znane.

reklama
reklama
reklama

23 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
3 stycznia 2017 22:00

Fajnie pisalisvie o tym 2015 roku mamy 2017 a hieprmarketu ani nawet rozpoczecia jakichkolwiek prac jak nie widac tak nie widac to o co tu chodzi?

Angel
31 października 2015 18:56

Kolejny market…i jeszcze następny przy dworcu PKP… Budujemy sklepy, a miejsc pracy do zarobienia pieniędzy na wydawanie w tych marketach brak. Nie tędy droga (oczywiście przy mądrym gospodarowaniu i planowniu). Czy wy chcecie tymi CH wypromować miasto? Warmia – to zielone tereny, jeziora i lasy, a teraz? Szkoda słów…

Polecane
Ogłoszenia
Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci