Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
10 C
Olsztyn
niedziela, 16 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Ponad 200 interwencji strażaków po nocnych burzach

reklama

Od północy straż pożarna w woj. warmińsko-mazurskim interweniowała dotąd ponad 200 razy w związku ze skutkami gwałtownych burz. Prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliła się wieża kościoła we Frygnowie – podał dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.

Gwałtowne burze przeszły w nocy przez zachodni pas woj. warmińsko-mazurskiego. Nawałnicom towarzyszył silny wiatr. Dyżurny wojewódzkie straży pożarnej w Olsztynie poinformował w niedzielę, że od północy do godz. 8 rano strażacy interweniowali już ponad 200 raz, a 97 kolejnych interwencji jest zgłoszonych i czeka na realizację.

„Są to połamane drzewa, zalane piwnice, garaże, posesje” – powiedział dyżurny straży i zapewnił, że w niedzielę rano przejezdne są wszystkie drogi w regionie.

reklama

Najpoważniejszym zdarzeniem odnotowanym przez strażaków w związku z nocnymi burzami jest pożar wieży kościoła we Frygnowie. W ocenie strażaków wszystko wskazuje na to, że wieża zapaliła się na skutek uderzenia pioruna. „Udało się nam ograniczyć pożar tylko do wieży tego kościoła, nie przeniósł się on na dach” – powiedział dyżurny.

W nocy z soboty na niedzielę przez region przeszło kilka burz – gdy kończyła się jedna, po krótkim czasie zaczynała się kolejna.

reklama

luty, 2020

18LUT18:00Medytacja w Olsztynie - uwolnij się od stresu

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X