17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Ponad 200 interwencji strażaków po nocnych burzach

OlsztynPonad 200 interwencji strażaków po nocnych burzach

Od północy straż pożarna w woj. warmińsko-mazurskim interweniowała dotąd ponad 200 razy w związku ze skutkami gwałtownych burz. Prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliła się wieża kościoła we Frygnowie – podał dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.

reklama

Gwałtowne burze przeszły w nocy przez zachodni pas woj. warmińsko-mazurskiego. Nawałnicom towarzyszył silny wiatr. Dyżurny wojewódzkie straży pożarnej w Olsztynie poinformował w niedzielę, że od północy do godz. 8 rano strażacy interweniowali już ponad 200 raz, a 97 kolejnych interwencji jest zgłoszonych i czeka na realizację.

“Są to połamane drzewa, zalane piwnice, garaże, posesje” – powiedział dyżurny straży i zapewnił, że w niedzielę rano przejezdne są wszystkie drogi w regionie.

reklama

Najpoważniejszym zdarzeniem odnotowanym przez strażaków w związku z nocnymi burzami jest pożar wieży kościoła we Frygnowie. W ocenie strażaków wszystko wskazuje na to, że wieża zapaliła się na skutek uderzenia pioruna. “Udało się nam ograniczyć pożar tylko do wieży tego kościoła, nie przeniósł się on na dach” – powiedział dyżurny.

W nocy z soboty na niedzielę przez region przeszło kilka burz – gdy kończyła się jedna, po krótkim czasie zaczynała się kolejna.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane