fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

5.2 C
Olsztyn
czwartek, 2 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Ponad 200 interwencji strażaków po nocnych burzach

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Od północy straż pożarna w woj. warmińsko-mazurskim interweniowała dotąd ponad 200 razy w związku ze skutkami gwałtownych burz. Prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliła się wieża kościoła we Frygnowie – podał dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.

Gwałtowne burze przeszły w nocy przez zachodni pas woj. warmińsko-mazurskiego. Nawałnicom towarzyszył silny wiatr. Dyżurny wojewódzkie straży pożarnej w Olsztynie poinformował w niedzielę, że od północy do godz. 8 rano strażacy interweniowali już ponad 200 raz, a 97 kolejnych interwencji jest zgłoszonych i czeka na realizację.

„Są to połamane drzewa, zalane piwnice, garaże, posesje” – powiedział dyżurny straży i zapewnił, że w niedzielę rano przejezdne są wszystkie drogi w regionie.

reklama

Najpoważniejszym zdarzeniem odnotowanym przez strażaków w związku z nocnymi burzami jest pożar wieży kościoła we Frygnowie. W ocenie strażaków wszystko wskazuje na to, że wieża zapaliła się na skutek uderzenia pioruna. „Udało się nam ograniczyć pożar tylko do wieży tego kościoła, nie przeniósł się on na dach” – powiedział dyżurny.

W nocy z soboty na niedzielę przez region przeszło kilka burz – gdy kończyła się jedna, po krótkim czasie zaczynała się kolejna.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs