Przed godziną 13 na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego z al. Sikorskiego w Olsztynie doszło do potrącenia 13-letniego chłopca na przejściu dla pieszych. Informacje o zdarzeniu przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 70-letni kierowca toyoty, skręcając w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa nastolatkowi, który przechodził przez jezdnię. Chłopiec miał zielone światło. Zanim wszedł na pasy, przyspieszył, niemal wbiegając na przejście, jednak zgodnie z przepisami miał prawo do bezpiecznego przejścia. Kierowca również mógł mieć sygnał zielony, jednak – jak podkreślają policjanci – miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.
*wideo
Nastolatek nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję, ale ze względu na udział dziecka i okoliczności wypadku zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa nie zostanie zakończona mandatem – funkcjonariusze przygotowują materiały do sądu.
Policja podkreśla, że dalszy tok sprawy zależy również od stanu zdrowia dziecka i ewentualnych późniejszych dolegliwości, które mogą się pojawić po zdarzeniu.
źródło wideo: tiktok.com/@lukasz_olsztyn
