fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 29 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Busy parkują przy Przemysłowej


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Plac postojowy dla busów kursujących na podmiejskich trasach od tygodnia działa przy ul. Przemysłowej. Przypominamy, że nie jest tam prowadzona obsługa pasażerów.

Specjalny plac został utworzony przy okazji budowy centrum przesiadkowego przy dworcu. Praktycznie jednym miejscu umożliwiona została sprawna zamiana między miejskimi, lokalnymi i dalekobieżnymi środkami transportu. Kolej, autobusy, busy, komunikacja miejska, rowery, taksówki – to wszystko skumulowane zostało na małym obszarze, by pasażerowie nie musieli pokonywać dużych odległości.

Plac postojowy dla lokalnych busów został utworzony przy ul. Przemysłowej. Na wniosek przewoźników, którzy mają podpisane z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu umowy na korzystanie z przystanków przy dworcu głównym, nie jest na nim prowadzona obsługa pasażerka – służy oczekiwaniu kierowców na rozpoczęcie następnego kursu.

– Po wykonaniu postoju na parkingu przy Przemysłowej, w zależności od kierunku jazdy, busy podjeżdżają pod dworzec na jeden z dwóch wyznaczonych dla nich przystanków – przypomina Marcin Szwarc z olsztyńskiego ZDZiT. – Na obu przystankach, każdy z busów ma prawo stać i obsługiwać pasażerów do 5 minut.

Pojazdy odjeżdżające na północ (w kierunku ul. Limanowskiego) swój przystanek mają w obrębie nowo wybudowanego węzła.  Te które jadą na wschód, południe lub zachód (kierunek: Dworcowa, Towarowa) podjeżdżają na przystanek przy ul. Dworcowej. Przystanek dla wysiadających dla wszystkich busów jadących ze wszystkich kierunków znajduje się na wysokości stacji paliw.

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs