fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
czwartek, 20 Czerwiec, 2019
21 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Piorun uderzył w bramkę podczas meczu dziecięcych drużyn

Strona główna Wiadomości Piorun uderzył w bramkę podczas meczu dziecięcych drużyn
reklama

W miejscowości Kruklanki pod Giżyckiem (warmińsko-mazurskie) piorun uderzył w bramkę na boisku, w czasie, gdy 11- i 12-letni chłopcy rozgrywali mecz piłkarski. Chłopiec stojący w bramce został ogłuszony, ale nic poważnego mu się nie stało – powiedział trener drużyny.

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Kruklanki na Mazurach na boisku sportowym w pobliżu szkoły. „Nie było burzy, po niebie przeciągały się chmury, ale padały tylko pojedyncze krople deszczu. Ponieważ była druga połowa meczu i do końca brakowało 10 minut, postanowiliśmy grać spotkanie jak długo się da” – powiedział  trener jednej z drużyn uczestniczących w meczu Jacenty Makałus.

reklama

Mecz 11- i 12-letnich chłopców rozgrywano w obecności rodziców, na miejscu byli obecni także strażacy z miejscowej OSP. „Nagle rozległ się straszny huk. Ogromny. Po chwili zorientowaliśmy się, że to było uderzenie pioruna” – powiedział Makałus i dodał, że huk oszołomił stojącego w bramce chłopca, Szymona. Dziecko na chwilkę straciło słuch. Natychmiast zaopiekowali się nim strażacy ochotnicy, którzy wezwali karetkę. Na miejsce przyszła też mama chłopca.

„Po chwili chłopiec odzyskał kontakt. Był bardzo wystraszony, ale nic mu się nie stało. Ratownicy zbadali go i nie zabrali do szpitala. Chłopiec z mamą poszedł do domu. Wszystko z Szymonem jest w porządku, strażacy jeszcze wczoraj się kontaktowali z jego mamą. Całe szczęście, że nic poważnego się nie stało” – powiedział Makałus. Trener w rozmowie z przyznał, że piorun uderzył w aluminiowy element bramki piłkarskiej. Gdy po zdarzeniu przesunięto bramkę odsłoniło się miejsce z wypaloną trawą i niewielkim wgłębieniem w ziemi.

Wójt gminy Kruklanki, w której doszło do zdarzenia. powiedział, że przed rokiem piorun uderzył w wieżę przy urzędzie gminy, co spowodowało przepalenie urządzeń elektronicznych. „Wówczas także nie było jeszcze burzy, piorun strzelił, zanim się zaczęła burza” – powiedział wójt Bartłomiej Kłoczko.

O zdarzeniu na boisku w Kruklankach nie informowały wcześniej żadne służby.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

21CZE20:00Sierść w Galerii DOBRO / 21.06Galeria DOBRO, Stare Miasto 24/25

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X