reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Pierwszy taki rajd w regionie! 19 kilometrów marszu wokół jeziora Kośno

OlsztynPierwszy taki rajd w regionie! 19 kilometrów marszu wokół jeziora Kośno

Nie każdy da radę? Trudna trasa wokół jednego z najczystszych jezior w Polsce.

W najbliższą niedzielę okolice jeziora Kośno staną się areną wyjątkowego wydarzenia dla miłośników pieszych wędrówek. To właśnie stąd wystartuje „Tylko dla orłów” – pierwszy rajd pieszy wokół jeziora Kośno organizowany przez Jerzego Sałackiego. Wyzwanie zapowiada się nie lada – ponad 19 kilometrów wymagającej, leśnej trasy.

reklama

Trasa wokół jednego z najczystszych jezior w Polsce

Rajd rozpocznie się w niedzielę, 16 listopada 2025 roku, o godzinie 10:00 na parkingu przy jeziorze Kośno, przy drodze krajowej nr 53 (skręt na Krzywonogę). Uczestnicy wyruszą na trasę o długości 19,5 kilometra, biegnącą przez malownicze okolice rezerwatu przyrody. Zakończenie wędrówki przewidziano około godziny 14:45 na tym samym parkingu.

Trasa nie będzie należała do łatwych. Prowadzi przez tereny o zróżnicowanym ukształtowaniu – z licznymi skarpami i leśnymi ścieżkami wytyczonymi przez faunę rezerwatu jeziora Kośno. To propozycja dla osób, które lubią wyzwania i nie boją się dłuższych, wymagających odcinków.

reklama

Dla każdego – możliwość wyboru krótszego odcinka marszu

Organizatorzy pomyśleli także o osobach, które nie czują się na siłach, by pokonać całą trasę. Rajd będzie można podzielić na dwa odcinki:

  • pierwszy – od parkingu przy DK53 do miejscowości Łajs (ok. 10 km, zakończenie ok. 12:15),
  • drugi – z Łajsu z powrotem na parking przy DK53 (ok. 9,5 km, start ok. 12:15).

W przypadku udziału tylko w jednym z odcinków uczestnicy muszą samodzielnie zorganizować transport. Osoby pokonujące całą pętlę wrócą do miejsca, w którym pozostawiły samochody.

Rajd „Tylko dla orłów” jako część cyklu „Maszeruj – odporność na kryzys”

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu marszów organizowanych przez Jerzego Sałackiego, znanych z propagowania zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Rajd wokół jeziora Kośno będzie już 23. w tym roku wędrówką w ramach programu „Maszeruj – odporność na kryzys”.

Jezioro Kośno to jedno z najczystszych jezior w Polsce, o średniej głębokości 14 metrów. Przez jego taflę przebiega historyczna granica Warmii. Organizator zaprasza wszystkich, którzy chcą poczuć ducha przygody i sprawdzić swoją wytrzymałość w otoczeniu warmińskiej natury.

Link do trasy TUTAJ

Jakie są Twoje plany na rajd pieszy wokół jeziora Kośno?
Loading ...

źródło: Gmina Purda, fot. Gmina Purda

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Festiwal Dmuchańców w Parku Centralnym. Pięć dni świetnej zabawy dla dzieci

Park Centralny opanują wielkie dmuchańce. Festiwal potrwa aż pięć dni!

Lody Bolero – dlaczego warto pielęgnować polskie marki z tradycją?

Lody Bolero od początku kojarzone są z charakterystyczną lodową kanapką zamkniętą pomiędzy chrupiącymi waflami.

Wakacje na Kaszubach? To jest to!

Wiele osób rozdziela wakacje w Polsce na Bałtyk i góry.

Wybierz profesjonalny serwis sprzątający w Gdańsku

Brudna przestrzeń ogranicza koncentrację i obniża jakość codziennego wypoczynku.

Planujesz remont? Zacznij od oświetlenia

Kolejność prac remontowych bywa myląca.

Sękacz mazurski. Wszystko co musisz wiedzieć

Jest złocisty, ma postać strzelistego stożka z fantazyjnymi sękami, a na przekroju przypomina słój dębowego pnia.

Woda dla pracowników ? jak zapewnić wygodny dostęp w biurze i zakładzie pracy?

Dostęp do wody powinien być zaplanowany tak samo starannie jak rozmieszczenie stanowisk, ciągów komunikacyjnych czy stref socjalnych.

Kierowcy z Olsztyna zyskali nowe miejsce do serwisowania aut. Obsłużą tu praktycznie każdą markę

Przy salonie MG przy ul. Partyzantów 26 działa Centrum Serwisowe Partyzantów – nowoczesny, niezależny serwis multimarkowy.

Zielona rewolucja w Gutkowie. Niższe rachunki dla mieszkańców na Osiedlu SLOW

Jak kolektory słoneczne i standardy Ippon Group obniżą rachunki mieszkańców Osiedla SLOW?

Płyn hamulcowy i zacisk – kiedy wymaga regeneracji i należy go wymienić i dlaczego kontrola poziomu nie wystarcza?

Sprawność układu hamulcowego decyduje o Twoim bezpieczeństwie podczas codziennej jazdy samochodem.

Japońskie wagyu w Olsztynie. Takich burgerów nie zjecie nigdzie indziej w mieście

Pierwsze miejsce w Olsztynie, gdzie zjecie burgera z japońskim wagyu, czyli z najsłynniejszej wołowiny świata.

Jak rozpoznać, że soczewki kontaktowe są źle dobrane

Soczewki kontaktowe mogą sprawiać kłopot nawet wtedy, gdy na początku dają dość dobre widzenie.

TOP 4 kierunki na wakacje z dziećmi. Który będzie najlepszy dla Twojej rodziny? 

Doświadczeni doradcy z salonu Wakacje.pl Olsztyn Kościuszki pomogą wybrać ofertę, która spełni wasze oczekiwania. Eksperci uwzględniają wiek dzieci, budżet, standard hotelu, długość transferu oraz dostępne udogodnienia.
reklama
reklama