fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dłuższa opieka nad olsztyńskimi maluchami

Wiadomości Dłuższa opieka nad olsztyńskimi maluchami

Tegoroczne umowy na opiekę w przedszkolach miejskich będą już podpisywane nie na dziesięć, ale na dwanaście miesięcy.

Musimy uporządkować kwestie opieki przedszkolnej – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Chcemy, by rodzice nie musieli głowić się, gdzie zostawić swoje dziecko na czas wakacji, ani by maluchy nie musiały przeżywać stresu związanego z przenoszeniem ich do innej placówki.

Dotychczas rodzice musieli deklarować, czy chcą by ich dziecko uczęszczało do przedszkola również w wakacje. Jeśli tak, to maluchy chodziły do tych placówek, które w okresie urlopowym pełniły dyżury. Teraz takich dylematów nie będzie. Jeśli rodzic będzie sobie tego życzył, dziecko będzie uczęszczało do tego samego przedszkola przez cały rok. Wyjątkiem będą tylko gruntowne remonty placówek. Jeśli takowe będą się odbywały, wówczas dzieci będą na ten czas przenoszone do innych przedszkoli. Ale rodzice będą o tym informowani z czteromiesięcznym uprzedzeniem.

Obecnie Gmina Olsztyn oferuje dzieciom od 3 do 6 lat opiekę w 26 przedszkolach miejskich, do których uczęszcza ponad 3 000 dzieci. Do tego jest także 5 oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

W tym roku zostało nam jeszcze 16 miejsc w przedszkolach i 53 w oddziałach przedszkolnych, więc mimo zakończonych rekrutacji wciąż przyjmujemy dzieci do naszych placówek – mówił prezydent Grzymowicz.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: