Kierowca Forda Mustanga z Warszawy nie popisał się rozsądkiem podczas podróży przez Mazury. Jego brawurowa jazda zakończyła się spotkaniem z policją i dotkliwymi konsekwencjami.
Warszawiak w Fordzie Mustangu pędził przez Snopki na Mazurach
Policjanci z Pisza zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy, który w miejscowości Snopki rozpędził swojego Forda Mustanga do 124 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze pełniący służbę na trasie Pisz–Ruciane-Nida zarejestrowali wykroczenie kamerą w nieoznakowanym radiowozie.
Nie tylko prędkość była problemem. Mężczyzna chwilę wcześniej zdecydował się na niebezpieczny manewr – wyprzedzanie tuż przed przejściem dla pieszych. Jak relacjonują mundurowi, sytuacja mogła skończyć się tragicznie.
*nagranie wideo
Surowy mandat za przekroczenie prędkości Mustangiem na Mazurach
Za swoje zachowanie 44-latek otrzymał dwa mandaty karne – w sumie na kwotę 4 tys. zł. Do tego doszło aż 30 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy.
Policja z Pisza apeluje do kierowców o rozsądek na mazurskich drogach
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na Mazurach. Choć malownicze trasy zachęcają do dynamicznej jazdy, funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń – zwłaszcza w terenach zabudowanych.
źródło: KPP Pisz
