fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Akcyzowy tydzień straży granicznej

Wiadomości Akcyzowy tydzień straży granicznej

W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe o wartości blisko 300 tys. zł.

I tak na przykład funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim w torbie mieszkańca powiatu lidzbarskiego ujawnili 4000 sztuk papierosów nieoznaczonych wymaganymi znakami skarbowymi akcyzy – podaje WMOSG. – Instynkt nie zawiódł również pograniczników podczas przeszukania domu mężczyzny, tam znaleźli bowiem kolejne 6000 sztuk papierosów bez akcyzy.

Rezultatem dalszych działań było wykrycie ponad 28000 sztuk nielegalnych papierosów, które mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie przewoził w skrytkach samochodu osobowego. Kierowca forda stracił nielegalny towar oraz odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.

Współpraca funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej prowadzona jest według określonego harmonogramu, a jej głównym celem jest niedoprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych – podkreślają strażnicy graniczni z Warmii i Mazur.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x