0
-6.2 C
Olsztyn
środa, 18 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Światowy sukces 18-letniego fryzjera na Mistrzostwach Świata w Paryżu

GalerieŚwiatowy sukces 18-letniego fryzjera na Mistrzostwach Świata w Paryżu

Aleksander Matracki, młody talent fryzjerski z Olsztyna, błysnął na arenie międzynarodowej podczas OMC Hairworld World Cup 2025 w Paryżu. Wrócił do domu aż z trzema medalami – dwoma srebrami indywidualnymi i jednym srebrnym drużynowym.

reklama

Prestiżowe mistrzostwa fryzjerskie w Paryżu

OMC Hairworld World Cup to największe i najbardziej prestiżowe zawody fryzjerskie na świecie. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 13–15 września w paryskim centrum wystawienniczym Porte de Versailles. Do stolicy Francji przyjechali najlepsi młodzi styliści z całego globu, by walczyć o tytuły i medale w kilku kategoriach.

W rywalizacji „Rising Star Award” dla stylistów do 23. roku życia Polacy zaprezentowali się znakomicie. Wśród nich wyróżnił się reprezentant Olsztyna – Aleksander Matracki.

reklama

Aleksander Matracki – dwukrotnie drugi na świecie

Młody stylista fryzur z Olsztyna dwukrotnie sięgnął po srebrne medale indywidualne, pokazując kunszt, precyzję i artystyczną wizję. Jury doceniło jego odważne, nowoczesne interpretacje klasycznych trendów, które wyróżniały się nie tylko techniką, ale i świeżym spojrzeniem.

To kolejne znaczące osiągnięcia Aleksandra, który ma już na koncie tytuły mistrza Polski i świata w kategorii juniorów. Jego kariera rozwija się błyskawicznie, a paryskie mistrzostwa tylko potwierdzają, że należy do grona najbardziej obiecujących fryzjerów młodego pokolenia.

Drużynowy sukces i wyróżnienia dla Olsztyna

Świetne wiadomości napłynęły także z rywalizacji drużynowej. Aleksander Matracki, wspólnie z Konradem Matrackim i Bruno Jankowskim, zdobył srebro dla Polski w kategorii Junior Gents. Konrad Matracki w rywalizacji indywidualnej uplasował się tuż za podium, co pokazuje, że w rodzinie pasja i talent do fryzjerstwa idą w parze.

To jednak nie wszystko. Znakomicie wypadły również polskie drużyny w konkurencjach damskich. Juniorki w kategorii Rising Stars sięgnęły po historyczny brąz, a ekipa w kategorii męskiej Fashion także wywalczyła brązowy medal. To pierwszy raz w historii, kiedy Polska tak mocno zaznaczyła swoją obecność w kilku konkurencjach na jednym światowym turnieju.

Rodzina Matrackich – legenda fryzjerstwa w Olsztynie

Sukces Aleksandra i Konrada to naturalna kontynuacja tradycji rodzinnych. Ojciec Aleksandra, Andrzej Matracki, to czterokrotny mistrz świata i ikona fryzjerstwa, od lat kształtujący kolejne pokolenia stylistów. Jego brat Paweł, ojciec Konrada, również od dekad działa w zawodzie, tworząc z rodziną swoistą kuźnię fryzjerskich talentów.

Dzięki Matrackim Olsztyn od dawna znajduje się na mapie światowego fryzjerstwa. To właśnie w ich salonach swoje pierwsze kroki stawiają młodzi adepci, którzy później zdobywają laury na arenie międzynarodowej.

Olsztyńskie fryzjerstwo na światowym poziomie

Historia sukcesów Matrackich pokazuje, że pasja i ciężka praca przekazywane z pokolenia na pokolenie mogą wynosić Olsztyn na światowe podium. Dzisiejsze medale Aleksandra i sukcesy całej ekipy z Paryża to dowód, że polscy fryzjerzy nie tylko dotrzymują kroku konkurencji, ale coraz częściej nadają ton międzynarodowym trendom.

fot. andrzejmatracki / Instagram

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak podkład wpływa na komfort użytkowania paneli?

Odczucia podczas chodzenia – stabilność kontra sprężystość.

Placówki edukacyjne Art School i Radość rozpoczęły rekrutację 2026/2027. Miejsce, w którym liczy się dziecko

Art School i Radość w Olsztynie ruszają z naborem do żłobków, przedszkoli i niepublicznej szkoły podstawowej

Jak dobrać organizery do szuflad kuchennych do konkretnych wymiarów zabudowy?

Uniwersalne wkłady często okazują się zbyt małe lub nieefektywnie wykorzystują przestrzeń.

Dlaczego prostota wygrywa we współczesnych dekoracjach świątecznych

Od luksusu do komfortu: jak zmieniają się gusta w Polsce.

Cena złota – prognozy na 2026 rok: Który kolor kruszcu najlepiej chroni kapitał?

Jak zmaksymalizować wartość biżuterii w nadchodzących latach?

Art School i Radość w Olsztynie zapraszają rodziców na dni otwarte przedszkola i żłobka

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze żłobka czy przedszkola, warto zobaczyć je na żywo.

Montaż pokrycia Gerard Corona: detale wykonania, które decydują o trwałości dachu

Dlaczego warto wybrać pokrycie Gerard Corona dla Twojego dachu?

Wciągające audiobooki – najlepsze historie do słuchania

Są takie opowieści, które „klikają” od pierwszych minut.

Aromaterapia w czterech ścianach czyli jak zapachy wpływają na nasz nastrój

Rola świec sojowych w kreowaniu domowego ogniska - więcej niż tylko zapach.
reklama
reklama