2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Centrum Olsztyna bardziej zielone

OlsztynCentrum Olsztyna bardziej zielone

Po przebudowaniu drogi i chodników przyszedł czas na kolejne zmiany w śródmieściu – w tej części miasta już realizowane są kolejne nasadzenia. 

reklama

Coraz więcej zieleni pojawia się wzdłuż al. Piłsudskiego. Od dawna iglaki rosły u jej zbiegu z ul. 1-szego Maja. Jednak im bliżej końca projektu związanego z modernizacją transportu zbiorowego, wzdłuż jednego z ważniejszych traktów pojawia się więcej roślinności – informuje o swoich działaniach olsztyński ratusz. – Od kilku dni specjaliści od zieleni sadzili byliny. Teraz pojawiają się także krzewy i drzewa. Te ostatnie w piątek sadzone były przy Centrum Handlowym Aura.

Łącznie wzdłuż śródmiejskiego odcinka al. Piłsudskiego posadzonych zostanie 16 drzew liściastych i 6 iglastych. Do tego ponad 700 krzewów liściastych, 800 w formowanych żywopłotach oraz ponad 80 iglastych. Będą też pnącza, róże i byliny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gs
7 lutego 2016 12:51

Kto pozwolił na tak szkaradną bryłę (aura) w centrum miasta – zamiast areszt i jego mur wyprowadzić za miasto i otworzyć dziedziniec ładnego budynku, a teraz mamy beton z dwóch stron i reklama na reklamie (chociaż te reklamy kryją i tak brzydkie mury) a teraz parę drzewek nic nie pomoże

Ewa
25 października 2015 19:49

a na Kościuszki beton…

Polecane
Ogłoszenia