fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie odbędzie się Msza Święta Koncelebrowana w intencji Matki Sybiraczki

Dnia 26 maja 2019 r., o godzinie 11.00 w Kościele Św. Józefa w Olsztynie odbędzie się Msza Święta Koncelebrowana w intencji- Matki Sybiraczki i Matki ich Matek, która odprawi Proboszcz Parafii ks. Tomasz Stempkowski i Kapelanem Sybiraków ks. Wojciech Lazowski.

Kontynuując tradycję uczczenia pamięci Matek Sybiraczek deportowanych z całymi rodzinami w śniegi Syberii i stepy Kazachstanu nie możemy pominąć ich matek i teściowych. One to nader często stanowiły opokę dla swych dzieci i wnuków. Mówimy o heroicznych Babciach, które przejmowały obowiązki rodzicielskie i matczyne, utrzymywały rodzinę, zachowały wiarę, tradycje i patriotyzm.

W Dniu Matki życzymy wszystkim Matkom wiele łask Bożych i składamy Im dziękczynna wiązankę majowych kwiatów.

Na powyższe uroczystości serdecznie zaprasza Zarząd Kola Nr. 1 Związku Sybiraków w Olsztynie.

3 KOMENTARZE

  1. Piękna tradycja..rowniez dzięki niej pamięć o naszych Mamach i Babciach Sybiraczkach wciąż jest żywa .Msza była dle mnie ogromnym wzruszeniem. Moja Mama i Babcia były dla mnie wyjątkowymi osobami i bohaterkami.serdecznie dziękuję za ta wspaniała inicjatywę:)

  2. Znam rodzinę Sybiraków,którą podziwiałam zawsze za to,że mimo skrajnych warunków w śniegu i na mrozie przetrwali tą zawieruchę i zachowali pogodę ducha, swoją polskość i religię oraz pamięć dla przodków, którą pielęgnują do tej pory. Cześć im.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...