fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Jurgiel: województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie potrzebują dalszych inwestycji

Wiadomości Jurgiel: województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie potrzebują dalszych inwestycji

Województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie potrzebują dalszych inwestycji i rozwoju infrastruktury, żeby nadrobić dystans do bogatszych regionów – mówił w środę w Olsztynie kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel.

Jurgiel, który jest „dwójką” na liście PiS w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, podsumował w środę w Olsztynie dotychczasową kampanię wyborczą, podczas której odbył ponad 100 spotkań. Towarzyszyli mu inni kandydaci tego ugrupowania do PE – Iwona Arent, Jolanta Andruszkiewicz i Grzegorz Kierozalski.

Były minister rolnictwa przedstawił „piątkę dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego”, czyli projekt najważniejszych działań, służących przyśpieszeniu rozwoju obu regionów i podniesieniu poziomu życia mieszkańców. Jak deklarował, ten program będzie realizował każdy z kandydatów PiS, który zdobędzie mandat z tego okręgu.

Według Jurgiela, żeby do 2030 r. nadrobić dystans do bogatszych regionów kraju, potrzebny jest nowy Program dla Polski Wschodniej, który ma m.in. wzmocnić rozbudowę sieci transportowej i centrów logistycznych, infrastruktury energii elektrycznej i gazu, a także umożliwić kolejne inwestycje związane z ochroną zabytkowych budowli.

Przypomniał, że w dwóch poprzednich edycjach program dysponował budżetem ponad 5 mld euro. Jak ocenił, przez ostatnie lata rząd PiS przyspieszył realizację m.in. infrastruktury drogowej w obu województwach, ale konieczne – jego zdaniem – jest wsparcie w następnej perspektywie budżetowej UE.

W programie kandydatów PiS w wyborach do PE znalazły się również działania służące wsparciu rolnictwa, w tym wyrównanie dopłat dla rolników i rozwój dróg lokalnych, a także program ożywiania małych miast, tworzenia centrów usługowo-produkcyjnych w gminach czy wspierania miast będących stolicami subregionów.

Szansą na rozwój woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego ma być utworzenie wspólnego Regionalnego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0., co ma zwiększyć dostęp do nowoczesnych technologii i efektywność przedsiębiorstw, zwłaszcza wiodących branż gospodarki, a także wspieranie innowacyjności w rolnictwie.

W „piątce” dla obu województw znalazły się również obietnice inwestycji w sferze społecznej, rozwoju edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na terenach wiejskich, aktywizacji społecznej i przeciwdziałania wykluczeniu seniorów, a także działań dla ochrony rodziny.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x