fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zabawa z głową – alkotesty dla imprezowiczów

W sobotę, 24 października, na podsumowanie Tygodnia Świadomego Kierowcy wolontariusze fundacji Kierowca Bezpieczny rozdadzą 1500 alkotestów Certen.

Kampania ma zwrócić uwagę na problem pijanych kierowców na polskich drogach. Mimo zmiany w przepisach o ruchu drogowym zaostrzających kary za jazdę w stanie nietrzeźwości problem ten w Polsce nie znika, a odsetek pijanych kierowców wciąż jest bardzo wysoki w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Alkotesty Certen zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu „Zarycz dla życia”, którego ambasadorami byli Felipe Massa, kierowca Formuły 1 oraz Krzysztof Hołowczyc. Organizacje pozarządowe z sektora bezpieczeństwa drogowego z krajów Europy Wschodniej w ciągu 100 dni miały zebrać 150 tys. ryków imitujących dźwięk silnika Formuły 1, aby zwrócić społeczną uwagę na potrzebę bezpiecznego prowadzenia samochodu. W ramach projektu promowane jest przesłanie „Piłeś? Nie jedź – nigdy nie prowadź po alkoholu”.

Na Warmii i Mazurach alkotesty rozdane zostaną podczas sobotnich dyskotek w Olsztynie, Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Bartoszycach i Szczytnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...