18 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Zabawa z głową – alkotesty dla imprezowiczów

WiadomościZabawa z głową - alkotesty dla imprezowiczów

W sobotę, 24 października, na podsumowanie Tygodnia Świadomego Kierowcy wolontariusze fundacji Kierowca Bezpieczny rozdadzą 1500 alkotestów Certen.

reklama

Kampania ma zwrócić uwagę na problem pijanych kierowców na polskich drogach. Mimo zmiany w przepisach o ruchu drogowym zaostrzających kary za jazdę w stanie nietrzeźwości problem ten w Polsce nie znika, a odsetek pijanych kierowców wciąż jest bardzo wysoki w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Alkotesty Certen zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu “Zarycz dla życia”, którego ambasadorami byli Felipe Massa, kierowca Formuły 1 oraz Krzysztof Hołowczyc. Organizacje pozarządowe z sektora bezpieczeństwa drogowego z krajów Europy Wschodniej w ciągu 100 dni miały zebrać 150 tys. ryków imitujących dźwięk silnika Formuły 1, aby zwrócić społeczną uwagę na potrzebę bezpiecznego prowadzenia samochodu. W ramach projektu promowane jest przesłanie “Piłeś? Nie jedź – nigdy nie prowadź po alkoholu”.

reklama

Na Warmii i Mazurach alkotesty rozdane zostaną podczas sobotnich dyskotek w Olsztynie, Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Bartoszycach i Szczytnie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane