Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
czwartek, 13 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie uruchomiono aplikację do przewozów. Kierowca dostał mandat. Grozi mu grzywna nawet do… 22 tys. zł!

reklama

Olsztyn jest kolejnym miastem, gdzie pojawiła się nowa aplikacja pozwalająca wykonywać przewozy osób tzw. pseudo taksówką bez uprawnień. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie podjął wspólne działania wraz z Komendą Miejską Policji i Krajową Administracją Skarbową w Olsztynie zmierzające do sprawdzenia, czy przewożący pasażerów przestrzegają obowiązujących przepisów.

Wspólne kontrole odbyły się w dniu 9 maja i wśród kontrolowanych pojazdów w jednym przypadku okazało się, że kierowca wykonywał przewóz korzystając z aplikacji umożliwiającej wykonywanie tego typu przewozu. Kierowca oferował przewóz osób, mimo że nie posiadał wymaganej licencji oraz stosownych orzeczeń lekarskich i psychologicznych. Wykorzystywany pojazd osobowy użyty do usługi przewozowej nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego.

Wobec nieuczciwego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, któremu efektem może być kara pieniężna w wysokości 22 tysięcy złotych.

reklama

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie przypomina, że wykonywanie działalności gospodarczej związanej z transportem drogowym osób świadczone jest w oparciu o przepisy ustawy o transporcie drogowym.

Podmioty, które nie posiadają licencji taksówkowej, powinny wykonywać krajowy transport okazjonalny na podstawie odpowiedniej licencji na przewóz osób. Licencji takiej nie można odstępować osobom trzecim ani przenosić uprawnień z niej wynikających na osobę trzecią. Dodatkowo realizowanie przewozów samochodem osobowym podlega ograniczeniom wynikającym z art.18 ust.4b pkt 2 ustawy o transporcie drogowym. Dopuszcza się przewóz okazjonalny samochodami osobowymi prowadzonymi przez przedsiębiorcę świadczącego usługi przewozowe albo zatrudnionego przez niego kierowcę, na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa oraz przy zachowaniu reguł związanych z opłatą.

W związku z ujawnieniem naruszeń związanych z ustawą o transporcie drogowym oraz innych ustaw będą prowadzone na terenie województwa warmińsko-mazurskiego dalsze wspólne kontrole z Policją oraz Krajową Administracją Skarbową ukierunkowane na eliminowanie z rynku transportowego przewoźników świadczących usługi niezgodnie z przepisami prawa.

Więcej:

Tylko u nas! Kody promocyjne dla Bolt w Olsztynie. Wartość zniżek, to aż 62 zł

Bolt w Olsztynie przed Uberem

reklama

luty, 2020

20LUT18:00FILMOWY SPICHLERZ: NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKASpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kino,Rozrywka,Spotkania,Szkolenia,Warsztaty

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoWITD Olsztyn
reklama

5 KOMENTARZE

  1. Jakie wymagania? Co za głupota dla mnie, wystarczy że ma prawo jazdy i auto. Przeciez moze przwozić pasażerów… gość znalazł spoko robote, prędzej czy pozniej kasa pójdzie do państwa hahahah , jebać te prawo

  2. To taryfikator mandatów przewiduje mandat w wysokości 22 tyś. złotych? Zawsze myślałem, że to już podlega pod grzywnę, a mandat nie może przekroczyć 1000 zł. Cóż dzięki rzetelnym dziennikarzom człowiek całe życie dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy!

    11
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X