12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

W Olsztynie uruchomiono aplikację do przewozów. Kierowca dostał mandat. Grozi mu grzywna nawet do… 22 tys. zł!

Strona główna Polecane artykuły W Olsztynie uruchomiono aplikację do przewozów. Kierowca dostał mandat. Grozi mu grzywna...
reklama

Olsztyn jest kolejnym miastem, gdzie pojawiła się nowa aplikacja pozwalająca wykonywać przewozy osób tzw. pseudo taksówką bez uprawnień. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie podjął wspólne działania wraz z Komendą Miejską Policji i Krajową Administracją Skarbową w Olsztynie zmierzające do sprawdzenia, czy przewożący pasażerów przestrzegają obowiązujących przepisów.

Wspólne kontrole odbyły się w dniu 9 maja i wśród kontrolowanych pojazdów w jednym przypadku okazało się, że kierowca wykonywał przewóz korzystając z aplikacji umożliwiającej wykonywanie tego typu przewozu. Kierowca oferował przewóz osób, mimo że nie posiadał wymaganej licencji oraz stosownych orzeczeń lekarskich i psychologicznych. Wykorzystywany pojazd osobowy użyty do usługi przewozowej nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego.

reklama

Wobec nieuczciwego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, któremu efektem może być kara pieniężna w wysokości 22 tysięcy złotych.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie przypomina, że wykonywanie działalności gospodarczej związanej z transportem drogowym osób świadczone jest w oparciu o przepisy ustawy o transporcie drogowym.

Podmioty, które nie posiadają licencji taksówkowej, powinny wykonywać krajowy transport okazjonalny na podstawie odpowiedniej licencji na przewóz osób. Licencji takiej nie można odstępować osobom trzecim ani przenosić uprawnień z niej wynikających na osobę trzecią. Dodatkowo realizowanie przewozów samochodem osobowym podlega ograniczeniom wynikającym z art.18 ust.4b pkt 2 ustawy o transporcie drogowym. Dopuszcza się przewóz okazjonalny samochodami osobowymi prowadzonymi przez przedsiębiorcę świadczącego usługi przewozowe albo zatrudnionego przez niego kierowcę, na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa oraz przy zachowaniu reguł związanych z opłatą.

W związku z ujawnieniem naruszeń związanych z ustawą o transporcie drogowym oraz innych ustaw będą prowadzone na terenie województwa warmińsko-mazurskiego dalsze wspólne kontrole z Policją oraz Krajową Administracją Skarbową ukierunkowane na eliminowanie z rynku transportowego przewoźników świadczących usługi niezgodnie z przepisami prawa.

Więcej:

Tylko u nas! Kody promocyjne dla Bolt w Olsztynie. Wartość zniżek, to aż 62 zł

Bolt w Olsztynie przed Uberem

reklama
ŹródłoWITD Olsztyn
reklama

4 KOMENTARZE

  1. Jakie wymagania? Co za głupota dla mnie, wystarczy że ma prawo jazdy i auto. Przeciez moze przwozić pasażerów… gość znalazł spoko robote, prędzej czy pozniej kasa pójdzie do państwa hahahah , jebać te prawo

  2. To taryfikator mandatów przewiduje mandat w wysokości 22 tyś. złotych? Zawsze myślałem, że to już podlega pod grzywnę, a mandat nie może przekroczyć 1000 zł. Cóż dzięki rzetelnym dziennikarzom człowiek całe życie dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy!

    10
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma