12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski: niektóre gminy zwracają pieniądze na obsługę programów społecznych

Strona główna Wiadomości Wojewoda warmińsko-mazurski: niektóre gminy zwracają pieniądze na obsługę programów społecznych
reklama

Pracownicy wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowali, że niektóre gminy regionu nie wykorzystują pieniędzy przyznawanych im na obsługę programów społecznych rządu i zwracają je do wojewody.

Podczas konferencji prasowej zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim Joanna Jabłonka-Kastrau poinformowała, że wojewoda przekazuje samorządom pieniądze zarówno na wypłatę rządowych programów społecznych, jak i na obsługę tych programów, w tym na pensje pracowników.

reklama

Podała, że środki na obsługę programu „Rodzina 500 plus” wynoszą 1,5 proc. przekazanej dotacji, a w przypadku programu „Dobry Start” jest to 10 zł od każdego wniosku, w świadczeniach rodzicielskich – 30 zł od wydanej decyzji.

Jabłonka-Kastrau podała, że na obsługę programu „Rodzina 500 plus” pieniędzy nie wykorzystało 89 gmin z woj. warmińsko-mazurskiego. Łączna kwota zwrotu wyniosła 288 tys. zł. Pieniędzy na obsługę programu „Dobry Start” nie wykorzystało w pełni 10 gmin

Jabłonka-Kastrau powiedziała, że zwrócone wojewodzie pieniądze mogły być przeznaczone na wypłatę dodatków do pensji pracowników, którzy obsługują te programy.

Wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał od samorządów także zwroty dotacji na obsługę świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego oraz na obsługę świadczeń rodzicielskich.

Z danych przekazanych przez Jabłonkę-Kastrau wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim wynagrodzenia pracowników socjalnych wynoszą od 1,7 tys. zł brutto do 4,219 tys. zł brutto. Wynagrodzenia pracowników ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego kształtują się w granicach 1,9 tys. zł do 3,7 tys. zł brutto.

„Nie docierają do nas sygnały o tym, że w którymś z miast szykuje się protest czy strajk pracowników socjalnych” – zapewniła Jabłonka-Kastrau.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma