12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Pożar pod Olsztynem. Podpalił budynek własnego brata przez kłótnię o… butelkę piwa

Strona główna Wiadomości Pożar pod Olsztynem. Podpalił budynek własnego brata przez kłótnię o... butelkę piwa
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Gietrzwałd podejrzanego o podpalenie obory należącej do swojego brata. Sprawca podpalenia działał pod znacznym wpływem alkoholu, a powodem jego decyzji miała być kłótnia z bratem o… butelkę piwa. 42-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu przedstawiony zostanie mu zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (05.05) po południu oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynku przyjął zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie Gietrzwałd płonie budynek gospodarczy. Jak wynikało ze zgłoszenia, ogień miał wzniecić 42-letni mężczyzna, po tym jak pokłócił się ze swoim rodzonym bratem. Mężczyźni mieli pokłócić się o… butelkę piwa, której 42-latek ostatecznie nie dostał od swojego o 5 lat starszego brata. Błahy powód, dla którego 42-latek zdecydował się na wzniecenie ognia w budynku gospodarczym, mógł mieć znacznie poważniejsze skutki, ponieważ w pobliżu źródła ognia znajdowały się inne zabudowania.

reklama

Bezpośrednio po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce pojechały służby ratunkowe. Z ogniem płonącej obory zmagało się 8 zastępów straży pożarnej. Budynek, w którym znajdowało się kilka balotów słomy spłonął doszczętnie. Straty są aktualnie liczone, ale już wiadomo, że mogą one sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście w chwili zdarzenia w miejscu pożaru nie było osób postronnych ani zwierząt, które by mogły ucierpieć w zdarzeniu. Chwilę po pożarze policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 42-latka podejrzanego o wzniecenie ognia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, sprawca podpalenia za kratami może spędzić najbliższe 8 lat.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma