12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

W poniedziałek przed Sanepidem akcja nauki mycia rąk

Strona główna Wiadomości W poniedziałek przed Sanepidem akcja nauki mycia rąk
reklama

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk w poniedziałek przed olsztyńskim Sanepidem odbędzie się akcja nauki prawidłowego mycia rąk. Wezmą w niej udział m.in. pracownicy służby zdrowia. Epidemiolodzy zapraszają do tej nauki wszystkich, którym pozwoli na to czas.

Akcja nauki prawidłowego mycia rąk rozpocznie się przed olsztyńskim Sanepidem przy ul. Żołnierskiej w poniedziałkowe południe.

reklama

„Każdy uważa, że potrafi myć ręce, ale wcale tak nie jest. Wiele osób zapomina np. o myciu przestrzeni między palcami, czy o myciu kciuków. Podczas naszej akcji pod specjalnymi lampami będzie można sprawdzić, czy w prawidłowy sposób myjemy ręce” – powiedział PAP szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko.

W tym roku Światowy Dzień Higieny Rąk przebiega pod hasłem „Bezpieczna opieka dla wszystkich jest w twoich rękach”. Dlatego do nauki mycia rąk zostali zaproszeni m.in. studenci medycyny oraz pracownicy służby zdrowia.

„Nie jest żadną tajemnicą, że nie cały personel medyczny przestrzega higieny rąk, co jest problemem” – przyznał Dzisko.

Eksperci WHO podkreślają, że higiena rąk to najważniejszy aspekt w zapobieganiu zakażeniom w placówkach służby zdrowia. Mycie i dezynfekcja rąk w dużym stopniu redukuje ryzyko przeniesienia mikroorganizmów chorobotwórczych, a statystyki wykazują, że 90 proc. zakażeń szpitalnych można uniknąć, jeśli higiena rąk byłaby na wyższym poziomie.

Do akcji nauki mycia rąk w Olsztynie będą się mogli dołączyć wszyscy chętni. Porady ekspertów w tym zakresie będą bezpłatne.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma