fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Kompleks nad Krzywym powalczy o prestiżową nagrodę

OlsztynKompleks nad Krzywym powalczy o prestiżową nagrodę

Budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel znalazła się w finale prestiżowego konkursu World Architecture Festival. To jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez, skoncentrowanych wokół najnowszych osiągnięć światowej architektury.

reklama

To już nie pierwsze wyróżnienie dla olsztyńskiego CRS Ukiel – kompleks został m.in. uznany za Top Inwestycję Polski Wschodniej 2015, zdobył 2. miejsce w konkursie “Europa to my” i znalazł się w finałowej trójce najlepszych inwestycji “Polska Pięknieje, czyli 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Na początku listopada zaś, jako jedyna polska budowla, powalczy o tytuł World Building of the Year 2015.

Finał tej międzynarodowej imprezy, promującej najciekawsze osiągnięcia architektury na świecie, odbędzie się 4 listopada w Singapurze – informuje Urząd Miasta Olsztyna. – Nic dziwnego, że co roku tysiące projektantów z całego świata wysyła swoje prace do oceny jury WAF.  A do zdobycia są tylko dwie nagrody: World Building of the Year i Future Project of the Year. I w tym wąskim gronie finalistów, w kategorii obiektów użyteczności publicznej (Civic and Community), znalazł się jeden obiekt z Polski, zaprojektowany przez zespół pracowni Dżus GK Architekci z Olsztyna. 

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji