12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Warmińsko-mazurskie kuratorium: w 43 proc. szkół ponadgimnazjalnych odbyły się rady klasyfikacyjne

Strona główna Wiadomości Warmińsko-mazurskie kuratorium: w 43 proc. szkół ponadgimnazjalnych odbyły się rady klasyfikacyjne
reklama

W 43 proc. szkół ponadgimnazjalnych na Warmii i Mazurach odbyły się już rady klasyfikacyjne maturzystów. Na czwartek i piątek zaplanowane są rady w kolejnych szkołach – poinformowało w środę warmińsko-mazurskie kuratorium.

Jak powiedziała w środę dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie Małgorzata Hochleitner, na środę zaplanowano rady klasyfikacyjne w 42 proc. szkół ponadgimnazjalnych.

reklama

Podała, że na 41 szkół gimnazjalnych w Olsztynie, w 13 szkołach rady klasyfikacyjne jeszcze się nie odbyły, ale kuratorium ma informacje, że są one zaplanowane na czwartek i piątek.

„Mam nadzieję, że uda się zebrać kworum i rady się odbędą” – podkreśliła.

Z informacji przekazanych do kuratorium przez dyrektorów szkół wynika, że na Warmii i Mazurach strajkuje 18 proc. placówek oświatowych. W pierwszych dniach protestu według kuratorium strajkowało 38 proc..

We wtorek Międzyszkolny Komitet Strajkowy z Olsztyna podjął decyzję, że strajkujący nauczyciele z Olsztyna trwają przy strajku i nie będą klasyfikować uczniów. Według ZNP w Olsztynie na 68 placówek oświatowych strajkuje nadal 47 szkół i 2 przedszkola.

Więcej:

Strajkujący nauczyciele z Olsztyna: – Trwamy przy strajku i nie klasyfikujemy uczniów

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma