W ostatnich miesiącach kierowcy w Olsztynie musieli uzbroić się w cierpliwość. Liczne ulice przechodziły modernizacje nawierzchni, co wiązało się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Teraz dobiegł końca kolejny etap prac, a na jednej z miejskich arterii przywrócono pełną przejezdność.
Nowa nawierzchnia i pełna przejezdność na Augustowskiej
Zakończone prace objęły fragment ul. Augustowskiej – od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Opolską. W ramach robót drogowcy usunęli starą, zużytą warstwę ścieralną, wyregulowali wpusty kanalizacji deszczowej i ułożyli nową nawierzchnię bitumiczną.
Ulica jest już całkowicie przejezdna, a ruch odbywa się bez ograniczeń. W najbliższych tygodniach wykonawca uzupełni jeszcze oznakowanie poziome na jezdni. Ostateczne malowanie linii będzie uzależnione od warunków pogodowych.
To kolejna ulica po remoncie. Miasto kontynuuje prace drogowe
Remont ul. Augustowskiej to część większego projektu poprawy stanu technicznego nawierzchni na olsztyńskich drogach. W tym roku podobne prace zostały już zrealizowane m.in. na ulicach: Barcza, Zientary-Malewskiej, Hozjusza, Kajki, Mazurskiej, Lubelskiej oraz Kopernika.
W planach na najbliższy czas znajduje się modernizacja ul. Janowicza, a także odcinka al. Sybiraków – od skrzyżowania z ul. Rataja do skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Miasto zapewnia, że kolejne remonty będą przeprowadzane etapami, by maksymalnie ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców.
Zakończenie prac na ul. Augustowskiej to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale również dla mieszkańców dzielnicy. Nowa nawierzchnia poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników drogi. Miasto przypomina, że modernizacje są realizowane w ramach bieżącego utrzymania dróg i zapowiada dalsze działania w tym zakresie.
źródło: ZDZiT Olsztyn, fot: ZDZiT Olsztyn

