fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kongres transportu z olsztyńskim akcentem

OlsztynKongres transportu z olsztyńskim akcentem

Włodarze polskich miast, przedstawiciele rządu oraz firm związanych z transportem publicznym wzięli udział w specjalnym kongresie. Wśród nich był prezydent Olsztyna.

reklama

To był już IV Kongres Transportu Publicznego. Wydarzenie zorganizowano w Centrum Kongresowym Muranów w Warszawie. – Najważniejszym z olsztyńskiego punktu widzenia był pierwszy dzień – informują ratuszowi urzędnicy. – Wówczas dyskutowano o planowaniu przyszłości, czyli polityce i technologiach.

W części poświęconej rosnącej mobilności Polaków odbyła się debata “Smart trip, czyli nowoczesne technologie w transporcie publicznym”. Uczestnicy starali się znaleźć odpowiedzi na pytania związane z tym, czym mogą się pochwalić polskie miasta, jak będzie wyglądać mobilność przyszłości oraz jakie miasto jest atrakcyjne dla jego mieszkańców.

reklama

Opowiadałem o naszych doświadczeniach związanych z przywróceniem tramwaju po 50 latach od jego zlikwidowania – relacjonuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Bo przecież projekt tramwajowy w Olsztynie związany jest z nie tylko z potężną inwestycją obejmującą budowę torowiska i zakup nowoczesnych tramwajów. To również wprowadzenie najnowocześniejszych technologii, takich jak biletomaty oraz wi-fi w pojazdach, a przede wszystkim system inteligentnych skrzyżowań, dających priorytet transportowi publicznemu.

Prezydent przypomniał również, że projekt transportu zbiorowego w Olsztynie ma być w kolejnych latach rozwijany – na początku października miasto podpisało umowę na zaprojektowanie przebiegu następnych torowisk (więcej TUTAJ).

Zmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Barierki znów oszpecą Olsztyn? Pod Wysoką Bramą tramwaj będzie odgrodzony
Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?