fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Wyrywali w Kortowie kosze na śmieci. Grozi im więzienie

reklama

Zarzut zniszczenia mienia może usłyszeć czterech studentów w wieku 21-24 lat. Mieszkańcy Ełku i Elbląga kopali i wyrywali kosze na śmieci na terenie osiedla studenckiego Kortowo. Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników Straży Kortowskiej i przekazani policjantom. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (19.10) ok. godziny 0.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji Olsztynie otrzymał informację od pracowników Straży Kortowskiej o ujęciu czterech mężczyzn, którzy zniszczyli kosze na śmieci na terenie osiedla studenckiego.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zgłoszenia i zatrzymali czterech studentów w wieku od 21 do 24 lat.

reklama

Z informacji uzyskanych od zgłaszających wynikało, że mężczyźni kopali i wyrwali z ziemi pięć koszy na śmieci. Sprawcy byli nietrzeźwi. Mieli od 0,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu będą mieli możliwość wyjaśnienia swojego zachowania.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia i zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie im zarzutów.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze