fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Kultura na Widoku zawitała do Olsztyna

reklama
Wyślij przez
0

Olsztynianie mogą już korzystać z ponad 900 legalnych utworów – filmów, muzyki, książek, gier i archiwaliów. Regały zostały ustawione w Parku Centralnym.

Zależy nam na tym, by szanować tych, którzy tworzą i upiększają naszą rzeczywistość – tym słowami Marzena Mikosz z fundacji Legalna Kultura otworzyła multimedialną bibliotekę na świeżym powietrzu.

Utwory skatalogowane są w pięciu kategoriach. Wśród tytułów wymienić można m.in. albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów – Natalii Przybysz, Afromental, Natalii Kukulskiej czy Voo Voo, literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego czy audiobook wg powieści Philipa K. Dicka „Blade Runner” z udziałem m.in. Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyry i Agnieszki Grochowskiej. Regał „Film” to kino na wyciągnięcie ręki. Znajdują się tu polskie produkcje filmowe ostatnich 10 lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje – które powstały dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W projekcie przedstawione zostały wybrane dzieła kinematografii, które dają świadectwo sukcesu polskiego kina ostatniej dekady. Jeden z regałów poświęcony jest historii Polski w kulturze.

reklama

Bardzo się cieszę, że projekt już po raz drugi zawitał do Olsztyna,  jesteśmy otwarci na takie inicjatywy – podkreślał prezydent Piotr Grzymowicz. – Tym bardziej, że projekt cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Projekt Kultura na widoku będzie gościł w Olsztynie do końca sierpnia.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze