fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 4 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kultura na Widoku zawitała do Olsztyna

Olsztynianie mogą już korzystać z ponad 900 legalnych utworów – filmów, muzyki, książek, gier i archiwaliów. Regały zostały ustawione w Parku Centralnym.

Zależy nam na tym, by szanować tych, którzy tworzą i upiększają naszą rzeczywistość – tym słowami Marzena Mikosz z fundacji Legalna Kultura otworzyła multimedialną bibliotekę na świeżym powietrzu.

Utwory skatalogowane są w pięciu kategoriach. Wśród tytułów wymienić można m.in. albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów – Natalii Przybysz, Afromental, Natalii Kukulskiej czy Voo Voo, literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego czy audiobook wg powieści Philipa K. Dicka „Blade Runner” z udziałem m.in. Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyry i Agnieszki Grochowskiej. Regał „Film” to kino na wyciągnięcie ręki. Znajdują się tu polskie produkcje filmowe ostatnich 10 lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje – które powstały dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W projekcie przedstawione zostały wybrane dzieła kinematografii, które dają świadectwo sukcesu polskiego kina ostatniej dekady. Jeden z regałów poświęcony jest historii Polski w kulturze.

Bardzo się cieszę, że projekt już po raz drugi zawitał do Olsztyna,  jesteśmy otwarci na takie inicjatywy – podkreślał prezydent Piotr Grzymowicz. – Tym bardziej, że projekt cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Projekt Kultura na widoku będzie gościł w Olsztynie do końca sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...