Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek w Olsztynie

  0
  Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek w Olsztynie
  Autor zdjęcia: UM Olsztyn

  Od poniedziałku (18.03) można zapisywać dzieci do olsztyńskich szkół podstawowych a od wtorku (19.03) do przedszkoli. Wśród miejskich placówek do wyboru jest 20 podstawówek  i  27 przedszkoli.

  – Jak wynika z ewidencji liczba dzieci, które powinny pójść w tym roku do szkoły to 1 645 osób i tyle miejsc gwarantujemy w olsztyńskich podstawówkach – mówi Teresa Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna – wiemy ilu siedmiolatków mieszka w jakim obwodzie i na tej podstawie zaplanowaliśmy 66 oddziałów klas pierwszych.

  Rekrutacja do szkół podstawowych odbędzie się od 18 marca i potrwa do 28 marca, do godz. 15:00.
  Pozostałe terminy można znaleźć tu – na tej stronie internetowej.

  Inaczej wygląda sytuacja w przedszkolach. Tu rodzice sami wskazują do jakiego oddziału chcą by uczęszczało ich dziecko. Wybór nie zawsze jest podyktowany odległością od domu. W olsztyńskich placówkach mamy obecnie blisko 7000 miejsc, z czego połowę w przedszkolach miejskich.

  Zatańczyli na studniówce walca do Lady Gagi. Nagranie robi coraz większą furorę w sieci

  Mamy obowiązek przyjąć do przedszkola każde dziecko od 3 roku życia – dodaje Wiśniewska – jeśli dla maluszków zabraknie miejsc w placówkach publicznych wówczas zapewnimy im miejsce w placówkach niepublicznych, ale wysokość opłat będzie taka sama jak w przedszkolach miejskich.

  Rekrutacja do przedszkoli trwa od 19 marca do 1 kwietnia do godziny 15:00. Wyniki zostaną przedstawione 24 kwietnia o godz. 14:00. Pozostałe terminy i zasady rekrutacji można znaleźć tu – na tej stronie internetowej.

  Aby wziąć udział w naborze zapraszamy na stronę: przedszkola-olsztyn.nabory.pl

  0 komentarzy
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze