Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
niedziela, 18 Sierpień, 2019
17.5 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

31SIE10:0011:00Joga w Parku KusocińskiegoPark im. Janusza Kusocińskiego

Pokaż więcej wydarzeń

Kortowiada: Koncerty po raz pierwszy w historii będą płatne

reklama

Dziś (13.03) Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego opublikowała historyczną informację. Po raz pierwszy koncerty na górce kortowskiej będą biletowane.

Kolejna Kortowiada rozpocznie się już za 63 dni. Będzie to wyjątkowa edycja – już po raz 60. Samorząd Studencki organizuje juwenalia dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wkładając w to mnóstwo pracy już od wielu miesięcy. Jubileuszowa Kortowiada będzie się różnić od poprzednich, wprowadzono bowiem dość istotną, zarówno dla organizatorów, jak i uczestników zmianę.

reklama

Co roku przy organizacji olsztyńskich juwenaliów wiele uwagi poświęca się kwestiom dotyczącym bezpieczeństwa, dzięki czemu uznaje się Kortowiadę za najbezpieczniejsze spośród wszystkich wydarzeń studenckich organizowanych w naszym kraju. Ilość atrakcji, w jakich uczestniczyć mogą studenci podczas Kortowiady jest zdecydowanie większa w porównaniu do innych juwenaliów. Dbałość o wszystkie kwestie generuje coraz więcej kosztów. Wprowadzona w tym roku zmiana dotyczy wstępu na największą atrakcję organizowaną w ramach Kortowiady, czyli na koncerty na Górce Kortowskiej. W tym roku uczestnicy będą zobowiązani nabyć bilet wstępu w symbolicznej cenie.

Już w najbliższy weekend Samorząd poinformuje o kolejnych szczegółach line-upu tegorocznej Kortowiady, a także zdradzi szczegóły dotyczące zakupu biletów.

Staramy się, aby organizowane przez nas wydarzenia były na jak najwyższym poziomie. Ich klimat wyróżnia Kortowiadę, spośród wszystkich innych wydarzeń studenckich, organizowanych w naszym kraju. Dbałość o te wszystkie kwestie pochłanianie nie tylko duże ilości czasu i pracy. Organizowane przez nas wydarzenia
z roku na rok generują coraz więcej kosztów. Wiąże się to ze zmianą podczas tegorocznych juwenaliów. W tym roku wprowadzamy opłatę za uczestnictwo w koncertach – informują organizatorzy.

Studenci przygotowali także specjalny filmik prezentujący ich stanowisko.

Co sądzicie o tej decyzji? Zostawcie komentarz pod artykułem.

Więcej:

Kortowiada 2019. Znamy pierwszych wykonawców
Kortowiada 2019: Są już koszulki wydziałowe. Która się najbardziej podoba? [FOTO]

reklama
reklama

9 KOMENTARZE

 1. Kortowiada to impreza studentów. Dla nich powinna być bezpłatna. Cała reszta powinna płacić nawet 100 zł za wejście na event! To by zlikwidował liczebność pijanych dzieciaków i sebixów szukających zaczepem, co przekłada się na znaczną poprawę bezpieczeństwa imprezy!

 2. kiedyś Żakinada była płatna, potem Kortowiada już nie i teraz znowu niech będzie 🙂 ale niech za tym idzie lepsza jakość zespołów

 3. co za cebulaki, przez tyle lat było za darmo, będą kolejki, gdyby nie studenci to coś tam, k***a przez tyle lat miałaś/eś wszystko za darmo to teraz rzuć 5 złotych za wejście, korona Ci z dupy nie spadnie.

 4. Zastanawiam się jak będzie wyglądało sprawdzanie biletów…. Zresztą dla studentów uwm powinno byc wejście za darmo. W końcu gdyby nie studenci to pieniędzy uniwerek by nie miał. Przez 59 lat obyło się bez wejściówek a teraz nagle są one potrzebne… Żenada

  7
  9
  • Bo gdyby nie studenci, to uniwersytet by nie istniał, więc argument do kitu, gdyż obie te rzeczy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Nie ma studentów nie ma UWM, nie ma UWM nie ma studentów.
   Nie ma co porównywać ze sobą sytuacji Kortowiady w takim dużym zakresie czasu, bo bardzo dużo na przestrzeni tych lat się zmieniło w kwestii organizacji. Się zachowujecie wszyscy jakby te opłaty, to był jakiś wybryk i widzimisię organizatorów czy samego uniwersytetu. A ja uważam, że za taką trudną decyzją jaką jest wprowadzanie biletowania na Kortowiadę, stoi szereg jakichś ważnych powodów, które nie ogarnięte w porę, skutkowałyby obniżeniem jakości całej imprezy. I wtedy też by był płacz i pretensje, że organizacja była do dupy.

 5. Jakoś przez tyle lat udało się robić bezpłatne koncerty, uniwersytet taki biedny ? Może opłaty w związku z tym zmniejszą ?

 6. Jak nie mają skąd brać hajsu, to nie rozumiem tego świętego oburzenia niektórych. Na pewno bilety będą kosztować jakieś grosze, zwłaszcza dla studentów. Gorzej by było jakby musieli Kortowiadę np. skrócić czy zmniejszyć liczbę artystów przez brak środków finansowych. Wtedy by był lament. Na tą chwilę zbyt dużo ogólników, za mało szczegółów żeby wypowiadać się za jedną albo drugą stroną. Ale sądzę, że organizatorzy musieli mieć naprawdę ważne powody, że tak zadecydowali. No i też na pewno zdawali sobie sprawę, że to wywoła burzę.

  21
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

17SIE(SIE 17)22:00Ciężko Jest Lekko Techno / Olsztyn / lista FB cała noc*Pijana Czapla, ul. Górna 1

18SIE10:00Wyścigi 1/4mili Olsztyn-King of Poland&MintEvents Game of StanceLotnisko Olsztyn-Dajtki

18SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

18SIE13:00Olsztyn Bubble DayPlaża Miejska Olsztyn, Plaża Miejska

18SIE(SIE 18)13:30Gramy dla Marka - Pokonać Raka Złośliwca - koncert charytatywnyOlsztyn

18SIE19:00Kociokwik #1 Lonely Grave//RivieraOlsztyn

18SIE20:00XLI Olsztyńskie Koncerty OrganoweOlsztyn, Katedra Św Jakuba

18SIE(SIE 18)21:00Karaoke Z Shishą | Hookah ClubHookah club, ul. Hugona Kołłątaja 1

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

19SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X