14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Kierowca ciągnika wjechał pod nadjeżdżający pociąg

Strona główna Wiadomości Kierowca ciągnika wjechał pod nadjeżdżający pociąg
reklama

Wczoraj rano, na terenie Biskupca, 36-letni kierowca ciągnika rolniczego, wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Wczoraj (11.03) po godz. 8:00, na terenie Biskupca, 36-letnia kierowca ciągnika rolniczego, wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy w wyniku czego doszło do zderzenia. Zdarzenie mogło być bardzo groźne w skutkach – na szczęście, nikomu nic się nie stało.

reklama

Możemy tu mówić o ogromnym szczęściu kierowcy, ale jednocześnie o ogromnej nieodpowiedzialności tego młodego człowieka – tym bardziej, że prowadził auto, nie posiadając uprawnień do kierowania. Na 36-letniego mieszkańca gm. Biskupiec, policjanci nałożyli dwa wysokie mandaty karne.

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE…
Kierujący pojazdem jest obowiązany:

• zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
• przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
• prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
• w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma