Niedzielne popołudnie w gminie Barczewo przyniosło niespodziewane i dramatyczne wydarzenia. Służby ratunkowe interweniowały po wypadku drogowym, do którego doszło na trasie między Barczewem a Prejłowem.
Wypadek z udziałem zwierząt
23 marca 2025 roku o godzinie 15:33 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie została zadysponowana do zdarzenia drogowego w miejscowości Kierźliny. Zgłoszenie dotyczyło wypadku na drodze powiatowej. Jak się okazało, kierujący pojazdem zjechał z drogi w prawo i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.
W chwili przyjazdu służb ratunkowych kierowca znajdował się już na zewnątrz pojazdu. Samochodem podróżowały również zwierzęta – niestety, przeżył tylko jeden pies. Zderzenie było na tyle poważne, że droga została całkowicie zablokowana.
Skuteczna akcja ratunkowa
Działania strażaków z OSP Barczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy i przekazaniu go pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Następnie przystąpiono do przemieszczenia pojazdu na lawetę oraz usunięcia z jezdni plamy oleju i pozostałości karoserii.
Na miejsce skierowano zastęp 309N04 z OSP Barczewo, jednostkę ratowniczo-gaśniczą z Biskupca, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję, Straż Miejską oraz pomoc drogową. Dzięki sprawnej współpracy wszystkich służb, droga została udrożniona i przywrócono bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
źródło: OSP Barczewo