25 C
Olsztyn
sobota, 20 lipca, 2024
reklama

Policja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia

OlsztynPolicja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia

Olsztyńscy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili mężczyzn, wobec których mieli uzasadnione podejrzenia, że mogą posiadać oni znaczne ilości narkotyków. Ich ustalenia potwierdziły się. Przy zatrzymanych mężczyznach – znanym funkcjonariuszom z aktywności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców – zabezpieczone zostało prawie ćwierć kilograma narkotyków.

reklama

W piątek (01.03) w wyniku realizacji sprawy dotyczącej środowiska olsztyńskich pseudokibiców, policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 3 osoby. Wśród nich znalazł się 27-latek poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani zostali także 29 i 21-latek, znani policjantom z działalności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców, którzy wcześniej byli notowani w związku z przestępstwami z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przy obu zatrzymanych w piątkowe południe zostały znalezione i zabezpieczone narkotyki. Łącznie w wyniku przeprowadzonych przeszukań, m.in. w miejscu zamieszkania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie ćwierć kilograma narkotyków – 200 gramów amfetaminy i 40 gramów marihuany.

Policjanci ustalają w jaki sposób narkotyki trafiły do mężczyzn i jakie było ich przeznaczenie. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi do prokuratora, który podejmie decyzję, co do dalszych kroków prawnych, jakie zostaną podjęte w sprawie zatrzymanych mężczyzn.

reklama

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznych ilości środków odurzających, ta kara może wynieść nawet 10 lat pozbawienia. Wprowadzanie do obrotu takich środków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8, a w przypadku znacznych ilości do lat 12.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
aje
15 marca 2019 21:17

ja to sie ciesze jebac tych tepych stomilowcow

Kubuś
4 marca 2019 14:10

Mendy z komendy jebac

Polecane