fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia

OlsztynPolicja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia

Olsztyńscy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili mężczyzn, wobec których mieli uzasadnione podejrzenia, że mogą posiadać oni znaczne ilości narkotyków. Ich ustalenia potwierdziły się. Przy zatrzymanych mężczyznach – znanym funkcjonariuszom z aktywności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców – zabezpieczone zostało prawie ćwierć kilograma narkotyków.

reklama

W piątek (01.03) w wyniku realizacji sprawy dotyczącej środowiska olsztyńskich pseudokibiców, policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 3 osoby. Wśród nich znalazł się 27-latek poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani zostali także 29 i 21-latek, znani policjantom z działalności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców, którzy wcześniej byli notowani w związku z przestępstwami z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przy obu zatrzymanych w piątkowe południe zostały znalezione i zabezpieczone narkotyki. Łącznie w wyniku przeprowadzonych przeszukań, m.in. w miejscu zamieszkania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie ćwierć kilograma narkotyków – 200 gramów amfetaminy i 40 gramów marihuany.

Policjanci ustalają w jaki sposób narkotyki trafiły do mężczyzn i jakie było ich przeznaczenie. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi do prokuratora, który podejmie decyzję, co do dalszych kroków prawnych, jakie zostaną podjęte w sprawie zatrzymanych mężczyzn.

reklama

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznych ilości środków odurzających, ta kara może wynieść nawet 10 lat pozbawienia. Wprowadzanie do obrotu takich środków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8, a w przypadku znacznych ilości do lat 12.

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
aje
15 marca 2019 21:17

ja to sie ciesze jebac tych tepych stomilowcow

Kubuś
4 marca 2019 14:10

Mendy z komendy jebac

Polecane
Ogłoszenia