14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Policja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia

Strona główna Wiadomości Policja zatrzymała trzech kibiców Stomilu. Grozi im nawet dwanaście lat więzienia
reklama

Olsztyńscy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili mężczyzn, wobec których mieli uzasadnione podejrzenia, że mogą posiadać oni znaczne ilości narkotyków. Ich ustalenia potwierdziły się. Przy zatrzymanych mężczyznach – znanym funkcjonariuszom z aktywności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców – zabezpieczone zostało prawie ćwierć kilograma narkotyków.

W piątek (01.03) w wyniku realizacji sprawy dotyczącej środowiska olsztyńskich pseudokibiców, policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 3 osoby. Wśród nich znalazł się 27-latek poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani zostali także 29 i 21-latek, znani policjantom z działalności w olsztyńskim środowisku pseudokibiców, którzy wcześniej byli notowani w związku z przestępstwami z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przy obu zatrzymanych w piątkowe południe zostały znalezione i zabezpieczone narkotyki. Łącznie w wyniku przeprowadzonych przeszukań, m.in. w miejscu zamieszkania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie ćwierć kilograma narkotyków – 200 gramów amfetaminy i 40 gramów marihuany.

reklama

Policjanci ustalają w jaki sposób narkotyki trafiły do mężczyzn i jakie było ich przeznaczenie. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi do prokuratora, który podejmie decyzję, co do dalszych kroków prawnych, jakie zostaną podjęte w sprawie zatrzymanych mężczyzn.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznych ilości środków odurzających, ta kara może wynieść nawet 10 lat pozbawienia. Wprowadzanie do obrotu takich środków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8, a w przypadku znacznych ilości do lat 12.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma