fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wiemy ile zarabia dyrektor Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie. Czy to dużo?

Narodowy Bank Polski opublikował informacje dotyczące zarobków swoich pracowników. Wiadomo już, ile zarabia dyrektor departamentu komunikacji i promocji NBP Martyna Wojciechowska.

Realizując postanowienia ustawy „o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim” z dnia 22 lutego 2019 roku (Dz.U. Poz. 371), Prezes Narodowego Banku Polskiego udostępnia wstępne informacje o wysokości przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto osiągniętego w 2018 r. na stanowisku: dyrektora oddziału okręgowego, dyrektora departamentu (komórki równorzędnej), zastępcy dyrektora oddziału okręgowego, zastępcy dyrektora departamentu oraz osób zajmujących stanowiska równorzędne pod względem płacowym ze stanowiskiem dyrektora departamentu i jego zastępcy (wynagrodzenie zasadnicze/chorobowe/zasiłki, premie, nagrody, nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne) – poinformowano na stronie NBP.

NBP opublikował pełną listę płac wypełniając tym samym ustawę uchwaloną kilka tygodni temu przez Sejm. Na liście znajdują się również płace olsztyńskich urzędników.

Z ujawnionych danych wynika, że dyrektor olsztyńskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego miesięcznie zarabia 25 865 złote (brutto), a jego zastępca 16 642 zł (brutto).

Do zadań dyrektora oddziału okręgowego NBP należy między innymi: prowadzenie obsługi rachunków bankowych, organizowanie i uczestniczenie w dokonywaniu analiz i ocen ogólnej sytuacji gospodarczej i finansowej na terenie objętym działalnością oddziału, opracowywanie sprawozdawczości do bilansu płatniczego państwa, wykonywanie kontroli dewizowej, wykonywanie zadań związanych z przeciwdziałaniem wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł, wykonywanie zadań związanych z działalnością informacyjną i edukacyjną NBP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...