0
4.9 C
Olsztyn
sobota, 13 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Terytorialsi z Warmii i Mazur najlepsi w Polsce

WiadomościTerytorialsi z Warmii i Mazur najlepsi w Polsce

W dniach 14-16 lutego 2025 roku w Toruniu odbyły się drugie Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w wieloboju żołnierskim, zorganizowane przez Centrum Szkolenia WOT. W zawodach uczestniczyło blisko 150 żołnierzy z 20 brygad OT oraz drużyna gospodarzy.

reklama

Intensywna rywalizacja

Pierwszego dnia zawodów uczestnicy mierzyli się z biegowym torem siłowym, który obejmował siedem zadań, takich jak wymyk na drążku, bieg slalomem z ciężarami o wadze 17,5 kg każdy, skłony tułowia oraz pokonywanie poręczy. Zadania te wymagały od żołnierzy nie tylko siły, ale także zwinności i wytrzymałości.

Kolejne dni przyniosły konkurencje polegające na wejściu po linie, biegu wahadłowym 15×15 metrów oraz biegu na dystansie 1 kilometra. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a o ostatecznych wynikach decydowały często ułamki sekund. Reprezentacja 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, a jej członkowie osiągnęli wysokie wyniki indywidualne.

reklama

Indywidualne sukcesy terytorialsów

W klasyfikacji indywidualnej kobiety do 35 lat zwyciężyła zawodniczka z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT. W kategorii kobiet powyżej 36 lat najlepsza okazała się reprezentantka 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT. Wśród mężczyzn do 35 lat triumfował żołnierz z 3. Podkarpackiej Brygady OT, natomiast w kategorii powyżej 36 lat najlepszy wynik osiągnął przedstawiciel 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT. Miejsca na podium przypadły także mężczyznom z 4W-MBOT, dzięki czemu cała drużyna zajęła pierwsze miejsce.

Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy w marcu będą reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej na mistrzostwach Sił Zbrojnych RP. Doskonałe wyniki osiągnięte przez terytorialsów z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT świadczą o ich wysokim poziomie przygotowania i zaangażowania.

źródło: 4W-MBOT, fot: 4W-MBOT

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Horyzonty Przyszłości: Prognoza Dominacji Technologii i Filamentów w Świecie Druku 3D

Technologia druku 3D dynamicznie przekształca się w pełnoprawny sektor przemysłowy i konsumencki.

Czym są opakowania typu display?

Displaye łączą funkcję ochronną z prezentacyjną.

Metody testowania wytrzymałości i odporności ubrań roboczych

Profesjonalna odzież robocza przechodzi szereg testów, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość.

Okulary przeciwsłoneczne w górach – jak chronić oczy na dużej wysokości?

Silne nasłonecznienie, odbicie promieni słonecznych od śniegu i zwiększone promieniowanie UV stwarzają ryzyko uszkodzeń oczu.

Indywidualny projekt domu – od pomysłu do realizacji

Indywidualny projekt domu to spersonalizowany proces tworzenia przestrzeni mieszkalnej, dopasowany do konkretnych potrzeb.

Sprawy rozwodowe a wywiad gospodarczy w biznesie

Wywiad gospodarczy pozwala uporządkować fakty, zweryfikować informacje i przygotować dowody

Świąteczne zakupy w Intermarché Olsztyn. Zabawki, dekoracje, słodycze i gotowe specjały na świąteczny stół

Przedświąteczne zakupy w jednym miejscu. Intermarché Olsztyn z ofertą świąteczną.

Najczęstsze błędy przy zabezpieczaniu ładunku i jak ich unikać?

Nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku generuje straty finansowe i obniża zadowolenie klientów.

Pomysły na prezenty, które trafią w serce każdego pasjonata rolnictwa

Świat rolnictwa oferuje zaskakująco wiele praktycznych i inspirujących propozycji.
reklama
reklama