Początek tygodnia w Olsztynie zapowiada się stabilnie, choć mieszkańcy powinni przygotować się na zimowy poranek. W poniedziałek, 10 lutego 2025 roku temperatura minimalna wyniesie -6°C, natomiast w ciągu dnia wzrośnie do około 2°C. Niebo będzie bezchmurne, a słońce skutecznie ogrzeje powietrze, tworząc dogodne warunki do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.
Wiatr będzie słaby, wiejący ze wschodu z prędkością do 13 km/h, co nie wpłynie znacząco na odczuwalną temperaturę. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie około 70%, co sprawi, że poranne godziny mogą być nieco bardziej rześkie.
Region: słoneczna pogoda także poza Olsztynem
Podobna sytuacja atmosferyczna utrzyma się w całym regionie Warmii i Mazur. W Elblągu termometry wskażą maksymalnie 0°C, a nocą temperatura spadnie do -6°C. Słońce będzie dominować przez cały dzień, zapewniając przyjemną aurę.
W Ełku i Giżycku będzie nieco chłodniej – temperatura minimalna wyniesie -7°C, a maksymalna 1°C. W obu miastach mieszkańcy mogą liczyć na dużą ilość słońca i bezchmurne niebo.
W Szczytnie prognozy przewidują temperaturę maksymalną na poziomie 2°C, ale poranek może być zamglony. W miarę upływu dnia mgła powinna ustąpić, a niebo rozjaśni się promieniami słońca.
Co czeka nas w kolejnych dniach?
Wtorek, 11 lutego, zapowiada się podobnie – bezchmurne niebo i temperatura w okolicach 1°C w dzień oraz -3°C w nocy. Kolejne dni przyniosą stabilną pogodę, z lekkim ociepleniem do 2°C i utrzymującymi się nocnymi przymrozkami.
Mimo że luty to wciąż pełnia zimy, nadchodzące dni sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu. Brak opadów i słoneczna aura to dobra okazja, by skorzystać z zimowych atrakcji w regionie.