fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Nowa twarz w ratuszu. Kim jest zastępca Piotra Grzymowicza?

reklama

Są pierwsze decyzje po samorządowych wyborach. Aktualna dyrektorka Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych zastąpi na stanowisku Jarosława Słomę.

Dotychczasowy I zastępca prezydenta Olsztyna podczas jesiennych wyborów samorządowych zdobył mandat radnego sejmiku województwa. Zdecydował, że obejmie tę funkcję, dlatego niezbędne było znalezienie jego następcy. Wybór padł na Ewę Kaliszuk, która teraz szefuje „Energetykowi”.

Pracowaliśmy nad tym rozwiązaniem praktycznie od wyborów – powiedział podczas wtorkowej (12 lutego) konferencji prasowej prezydent Piotr Grzymowicz. – Nie mam wątpliwości, że nowa pani prezydent poradzi sobie z tym wymagającym zadaniem. Zresztą swoje umiejętności udowodniła z powodzenie kierując Zespołem Szkół Mechaniczno-Energetycznych.

reklama

Ewa Kaliszuk kieruje „Energetykiem” od 2014 roku. Pod jej rządami placówka przechodzi prawdziwe przeobrażenie. Wśród realizowanych projektów są: modernizacja i doposażenie warsztatów szkolnych, termomodernizacja obiektu, udowa boiska. W styczniu 2018 roku została powołana do Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych przy Ministrze Edukacji Narodowej, a następnie do Wojewódzkiej Rady Dyrektorów przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty.

Objęcie funkcji zastępcy prezydenta to dla mnie na pewno ogromne wyzwanie – przyznaje Ewa Kaliszuk. – Jestem przygotowana na czekające mnie wyzwania, zarówno te związane z edukacją, jak i pozostałą tematyką, która będzie mi podlegać.

Wśród najważniejszych wyzwań nowa zastępca prezydenta wymienia te związane z reformą edukacji oraz zbliżające się zmiany w szkolnictwie zawodowym. Ewa Kaliszuk na być III zastępcą Piotra Grzymowicza. Poza edukacją będzie odpowiadać za sprawy związane ze zdrowiem, polityką społeczną, kulturą społeczną.

Stawiamy na osobę młodą, energiczną i z dużym doświadczeniem – powiedział Marcin Kuchciński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Olsztynie, która rekomendowała Ewę Kaliszuk na stanowisko. – Pod jej batutą „Energetyk” stał się świetną szkołą. Wraz z tą decyzją wyrównujemy także proporcję kobiet i mężczyzn w zarządzie miasta.

Ewa Kaliszuk ma objąć obowiązki 23 lutego.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze