fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony

Strona główna Wiadomości Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony
reklama

Głośnym echem odbiło się rzekomy brak zaproszenia przedstawiciela Urzędu Miasta na oficjalne otwarcie odcinka obwodnicy. 

Zgrzyt w dyplomatycznym savoir vivre, czy specjalna złośliwość? Przypomnijmy, 1 lutego odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka olsztyńskiej obwodnicy. Lokalizacją briefingu był wiadukt nad obwodnicą w sąsiedztwie węzła Olsztyn Wschód. Zaplanowane było wystąpienie przedstawicieli rządu RP, inwestora i wykonawcy. Zabrakło jednak reprezentacji Urzędu Miasta. Pisaliśmy o tym w tym artykule: Skandal? Prezydent Grzymowicz nie został zaproszony na otwarcie obwodnicy

reklama

Dziś do całej sytuacji postanowił odnieść się w oświadczeniu Mirosław Nicewicz – Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Poniżej publikujemy pełną treść:

Z dużym zdziwieniem przeczytałem w doniesieniach prasowych słowa Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza, że nie został poinformowany o otwarciu odcinka obwodnicy pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty:

„ Szkoda tylko, że GDDKiA nie poinformowała nas o tym otwarciu i nie uzgodniła z nami konsekwencji, jakie może spowodować oddanie tego odcinka do użytku, bez zmiany organizacji ruchu.”

„Liczyłem, że GDDKiA poinformuje nas o swoich planach. Wtedy moglibyśmy usiąść i przeanalizować sytuację, która powstanie po oddaniu tego fragmentu do ruchu.”

Otóż jest to nieprawda. W ubiegłym roku, 29 listopada, działający w imieniu GDDKiA Inżynier Kontraktu poinformował dyrektora ZDZiT, Pana Jerzego Romana o zamiarze udostępnienia ww. odcinka obwodnicy do ruchu i poinformował o tym, że „… uruchomienie tego fragmentu obwodnicy pociągnie za sobą zmiany w strukturze kierunkowej ruchu na sieci komunikacyjnej miasta oraz na drodze wojewódzkiej 598.”

Z kolei wykonawca robót informował ZDZiT o kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanych z przygotowywaniem otwarcia odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty i zapraszał przedstawicieli tej instytucji na odbiory oznakowania w dniach:

– 13.12.2018 – odbiór oznakowania węzła Olsztyn Wschód w dniu 19.12.2018,

– 17.01.2019 – odbiór oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 24.01.2019,

– 25.01.2019 – finalny oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 30.01.2019.

W żadnym z odbiorów organizacji ruchu ww. odcinka obwodnicy przedstawiciele ZDZiT nie wzięli udziału.

Z powyższych przykładów wynika, że Prezydent Olsztyna, poprzez podległe mu instytucje, był informowany o zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna oraz możliwych konsekwencjach jej wprowadzenia. Ponadto w grudniu 2018 r. na spotkaniu stowarzyszenia „Szesnastka” Pan Prezydent osobiście rozmawiał ze mną na temat otwarcia kolejnego odcinka obwodnicy i nie zgłaszał w tej sprawie żadnych zastrzeżeń.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X