fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Wraki zagracają olsztyńskie ulice

OlsztynWraki zagracają olsztyńskie ulice

Tylko w ubiegłym miesiącu straż miejska usunęła z Olsztyna aż 13 bezużytecznych pojazdów.  

reklama

Większość z ich jest bardzo stara lub uszkodzona, pozbawiona szyb i tablic rejestracyjnych – mowa o samochodach porzuconych przez właścicieli na ulicach Olsztyna. Zaśmiecają przestrzeń miejską i szpecą krajobraz. Niestety, w naszym mieście nie jest to widok niecodzienny – strażnicy miejscy, patrolując ulice Olsztyna, często natykają się na takie opuszczone pojazdy. Tylko we wrześniu doprowadzili do usunięcia z miejskich dróg kilkunastu porzuconych aut. Czasami takie przypadki zgłaszają również sami mieszkańcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazdy mogą być usuwane z drogi przez straż miejską lub policję, jeżeli są pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub w przypadku gdy ich stan wskazuje na to, że nie są używane – przypominają pracownicy Straży Miejskiej w Olsztynie. – Takie pojazdy mogą zostać usunięte z drogi publicznej, strefy zamieszkania lub strefy ruchu. Pozostałe miejsca znajdują się w gestii zarządcy terenu. W takim przypadku strażnicy miejscy prowadzą jedynie działania pomocnicze dla zarządcy terenu.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
14 października 2015 20:06

zapraszam na podgrodzie-jest takich co najmniej kilka.

Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji