-0 C
Olsztyn
piątek, 27 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska policja wstrzymała akcję poszukiwawczą zaginionego Radka

OlsztynOlsztyńska policja wstrzymała akcję poszukiwawczą zaginionego Radka

Radek od trzech tygodni nie daje znaku życia. Rodzina i znajomi nadal wierzą, że 19-latek odnajdzie się cały i zdrowy. Co w tej sprawie obecnie robi policja?

reklama

Radek Zalewski zaginął w sylwestrową noc w Olsztynie. Nastolatek przyjechał świętować do znajomych mieszkających w Olsztynie. Z niewyjaśnionych przyczyn oddalił się z imprezy i od trzech tygodni nie daje znaku życia. Udało się nam dotrzeć do nagrań z monitoringu: Ujawniamy! Tak wyglądał Radosław Zalewski kiedy zaginął [WIDEO]

Zaginięcie rodzina zgłosiła policji w jego rodzinnej miejscowości Ostrowi Mazowieckiej, a zakrojoną akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze przy poszukiwaniach wykorzystali psy tropiące, przeczesywali zbiorniki wodne i rzekę. Używali także drona. Pisaliśmy o tym tutaj: Czy policja ma nowe informacje? Gdzie jest Radosław Zalewski? [MAPA]. W akcji pomagali też mieszkańcy Olsztyna, którzy Radka nigdy osobiście nie poznali, ale poruszeni apelami rodziny postanowili pomóc. Niestety jak na razie nie udało się ustalić co stało się z Radkiem.

reklama

Otrzymaliśmy informację, że policjanci zaprzestali poszukiwań Radka. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z KMP Olsztyn. – Poszukiwania cały czas trwają. Sprawdzamy każdą, nawet z pozoru mało istotną, informacją oraz przesłuchujemy świadków – informuje Izabela Kołpakowska z KMP Olsztyn – Sprawą zajmuje się komórka odpowiedzialna za poszukiwanie zaginionych osób. Działania policji nie koncentrują się w tej chwili na przeszukiwaniu, jak miało to miejsce w kilka dni po zaginięciu – dodaje.

Sprawę skomentowana została też w internecie. Według osoby prowadzącej fanpage „Co się stało z Radkiem?” wszystkiemu winne są przepisy. Ja podaje na stronie: –
Poszukiwania prowadzi jednostka właściwa względem miejsca zamieszkania osoby zaginionej (miejscowość, w której osoba przebywała przed zaginięciem, gdzie znajdował się ośrodek jej codziennego życia oraz gromadzenia rzeczy osobistych lub materialnych, nie zmieniająca się wskutek dłuższego lub krótszego oddalenia się z niej) tj. KPP Ostrów Mazowiecka oddalona o 170 km od Olsztyna… Czy KPP Ostrów Mazowiecka uznała, że wykonano już wszelkie niezbędne czynności poszukiwawcze zmierzające do odnalezienia Radka? Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem KPP Ostrów Mazowiecka, lecz zostaliśmy odesłani do KMP Olsztyn.

reklama

Mimo, iż policja przeszukała teren w okolicach osiedla Zacisze, to nadal nie poddają się społeczni poszukiwacze. Na własną rękę szukają Radosława Zalewskiego. Chodzą po okolicy mimo fatalnej pogody. Pływają nawet własnymi łodziami po Łynie. W sprawę ciągle zaangażowany jest prywatny detektyw Bartosz Weremczuk.

Jeżeli macie jakieś informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu Radka, to piszcie na adres redakcja@twojkurierolsztynski.pl

Za pomoc w odnalezieniu Radosława Zalewskiego rodzina i bliscy wyznaczyli nagrodę w wysokości 5 000 zł.

Policja prosi o jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. W tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 89 522 34 24. Wiadomości dotyczące zaginionego 19-latka można również przekazywać osobie bezpośrednio nadzorującej akcję poszukiwawczą pod nr tel. 605 549 341.

Więcej:

Nowe nagranie z monitoringu. Czy to zaginiony Radek? [WIDEO]

Ujawniamy! Tak wyglądał Radosław Zalewski kiedy zaginął [WIDEO]

Mama Radka apeluje: – Proszę sprawdź swój monitoring. Może szedł tam mój syn?

Czy koledzy szukali Radka? Kto zgubił portfel? Wyniki naszego śledztwa

Nadal trwa zrzutka na pomoc rodzinie Radka Zalewskiego. Brakuje jeszcze niewielkiej kwoty

Prywatny detektyw ujawnia wyniki badania na wykrywaczu kłamstw

Gdzie jest Radek? Organizatorzy imprezy poddali się badaniu na wykrywaczu kłamstw

Detektyw, który szuka Radka złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Przerażające ustalenia detektywa ws. zaginionego Radka. Składa zawiadomienie do prokuratury

Mama zaginionego Radka apeluje: – Oddajcie mi syna!

Mieszkańcy Olsztyna szukają zaginionego Radka

W poszukiwanie Radka włączył się prywatny detektyw. Wyznaczył dużą n

 

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
22 stycznia 2019 00:16

Błagam was nie zostawiajcie tej sprawy!!!! Nie zamiatajcie tak tego pod dywan!!!!Jeśli jesteście rodzicami lub nimi będziecie pomagajcie!Niech szlak trafi ten nasz ustrój.

Forum Woda Mineralna
21 stycznia 2019 18:58

W czasie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Jestem zachwycony że znalazłem ten wpis w sieci. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne miłe zaskoczenie. Nie dość, że sposób wyrażania informacji jest efektywny, to do tego odnalazłam wiadomości, których tak bardzo pragnęłam. Muszę chociaż dać lajka za twój trud. Gratki. Ja zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał aby zobaczyć nowe rzeczy Forum Woda Mineralna

Popularne