fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Architekci z Olsztyna docenieni za granicą

OlsztynArchitekci z Olsztyna docenieni za granicą

Do finału World Architecture Festival zakwalifikowano również firmę z naszego miasta – Dżus GK Architekci są w nim jedynymi reprezentantami Polski. 

reklama

Jak informuje portal sztuka-architektury.pl, tytuł World Building of the Year przyznawany jest przez międzynarodowe jury. Kandydaci do nagrody w World Architecture Festival są podzieleni na 30 kategorii – łącznie to około 200 obiektów, w tym około 30 proc. to jeszcze niezrealizowane koncepcje.

W finale prestiżowego konkursu, jako jedyni z Polski, znaleźli się także Dżus GK Architekci z Olsztyna. Ich projekt Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel nominowany jest w kategorii obiektów użyteczności publicznej (Civic and Community) – podaje sztuka-architektury.pl.

reklama

Poza zagospodarowaniem plaży miejskiej olsztynianie zajmowali się także m.in. projektem przebudowy zamku w Lidzbarku Warmińskim, w którym obecnie mieści się Hotel Krasicki czy Starej Kotłowni w Olsztynie. Dla samego kompleksu nad Jeziorem Krzywym to już nie pierwsze wyróżnienie – m.in. wiosną tego roku CRS Ukiel zostało laureatem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2014″, znalazło się także w finałowej trójce konkursu “Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji